Oчаквайте в 19:00: Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България

Пиаченца без Златанов пред отпадане от ШЛ след 0:3 от Зенит

Волейболният вицешампион на Италия Копра Елиор (Пиаченца), без капитана си Христо Златанов в състава, е пред отпадане от плейофите на Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Лука Монти отстъпиха у дома на руския гранд Зенит (Казан) с 0:3 (23:25, 22:25, 22:25) в първия мач от т.нар. Плейофи 6, игран късно снощи пред над 300 зрители в зала "Пала Банка". Втори съдия на срещата пък бе българинът Борислав Поборников.

Домакините от Пиаченца бяха без българина с италиански паспорт, който има проблеми в гърба и остана извън групата за двубоя. Опитният център Алесандро Фей пък започна като титуляр, но бе сменен още в първия гейм от Лука Тенкати, след като го измъчва настинка от няколко дни. От друга страна волейболистите на Владимир Алекно играха много силно под ръководството на 40-годишния сръбски разпределител-ветеран Никола Гърбич, който е и бивш играч на Пиаченца, и напълно заслужено спечелиха с 3:0. Така Зенит си осигури сериозен аванс преди реванша следващата седмица.

Най-резултатен за Пиаченца стана германският национал Денис Калиберда с 13 точки (1 блок, 48% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане), а Лука Ветори добави 11 точки (1 блок и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За гостите от Казан Евгений Сивожелез реализира 16 точки (2 блока, 2 аса, 67% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане), а звездата и капитан на тима Максим Михайлов (3 аса и 36% ефективност в атака) и американският национал Матю Андерсън (4 аса, 47% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) забиха по 13 точки за победата.

Срещата-реванш е следващата сряда (12 февруари) от 17,30 часа българско време. "Червено-белите вълци" трябва да търсят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на Зенит им трябва само два спечелени гейма, за да се класират за финалната четворка в Анкара.
ПИАЧЕНЦА: Самуеле Папи 8, Алесандро Фей 2, Денис Калиберда 13, Робертланди Симон 10, Лука Ветори 11, Лучано Де Чеко 1 - Давиде Мара-либеро (Лука Тенкати 5, Кевин Льо Ру)
Старши-треньор: Лука Монти
ЗЕНИТ: Матю Андерсън 15, Николай Апаликов 3, Евгений Сивожелез 14, Никола Гърбич 3, Александър Абросимов 7, Максим Михайлов 13 - Алексей Вербов-либеро
Старши-треньор: Владимир Алекно.