Абсурдният автогол на "Камп Ноу" и "бомбата" на Строотман (видео)

Тимът на Барселона е на крачка от финала за Купата на краля след победа с 2:0 на "Камп Ноу" срещу Реал Сосиедад в първи полуфинален мач. Задачата на каталунците бе улеснена от абсурдния автогол, който си отбелязаха баските в 60-ата минута, за да стане резултатът 2:0. Чилийското крило на Барса Алексис Санчес уцели греда и топката не пожела да влезе във вратата, но това се случи секунди по-късно, след като Горка Елустондо направи нескопосан опит да я изрита далеч от вратата на гостите. Той уцели стража на Реал Сосиедад Субикарай Гони и топката влезе по доста смешен начин във вратата на тима от Сан Себастиан.

Специално внимание заслужава и "бомбата" на Кевин Строотман при победата с 3:2 на Рома срещу Наполи в първа 1/2-финална среща от турнира за Купата на Италия. Холандският халф опъна мрежата зад Хосе Рейна за 2:0 в 32-ата минута с топовен изстрел с левия крак. Може ли да бъде спасен подобен шут? Трудно.