Лион си осигури сблъсък с ПСЖ за трофей

Подмладеният тим на Лион се класира на финала за Купата на лигата във Франция, след като победи с 2:1 Троа във втория полуфинален сблъсък. Така момчетата на треньора Реми Гарде си осигуриха сблъсък с шампиона Пари Сен Жермен в битката за трофея на 19 април на "Стад дьо Франс" в Париж.
Столичният тим се класира, след като ден по-рано победи също с 2:1 Нант.
Срещу Троа Лион излезе с осакатен състав, но успя да вземе своето. Извън групата поради наказания и контузии останаха асове като Клеман Грение, Самюел Юмтити, Йоан Гуркюф, Мигел Лопеш, Бенсин Бензия и Мухамаду Дабо. В тяхно отсъствие обаче блеснаха Александре Лаказет и Бафетимби Гомис, които с попадения в 16-ата и 27-ата минута дадоха солиден аванс на тима си.
Футболистите на Троа обаче нямаха намерение да се примирят с ролята на пасивни зрители. Те здраво натиснаха съперника си и само в рамките на 60 секунди стигнаха до три сериозни положения пред вратата на Лион. Едва от третия опит обаче Тиаго успя да се разпише и така намали до 1:2 в 35-ата минута и върна напрежението в лагера на Лион. Все пак до пълен обрат не се стигна и така Лион е само на мач от класиране за евротурнирите.

Лион - Троа 2:1

1:0 - Лаказет (16)
2:0 - Гомис (27)
2:1 - Тиаго (35)