Етър надигра Спартак (Плевен) в Ловеч

Победа с 2:1 срещу Спартак (Плевен) записа Етър в контролна среща, играна днес в Ловеч. Получи се бърз мач, а плевенчани създадоха впечатление, че владеят инициативата. „Болярите“ обаче бяха рационални и реализираха почти на 100 процента ситуациите си. Първата от тях бе в 14-ата минута, когато Димитър Байдаков завърши с голов удар отблизо разиграване на съотборниците си. В 32-ата пък Пламен Пенев пръв достигна до отскочила топка и с глава покачи на 2:0. 6 минути по-късно Спартак върна едно попадение. Венцислав Миленов бе изведен сам срещу търновския вратар и го преодоля, фиксирайки крайното 2:1 за Етър.

През второто полувреме търновския състав заигра дефанзивно и почти не поглеждаше към плевенската врата. Изключения са няколко далечни удара, които бяха спасени от плевенския страж Васил Тодоров.

Спартаковци атакуваха, но успешните им действия приключваха пред наказателното поле на съперника. Най-сериозни пропуски направиха Любомир Тодоров, Даниел Цветков и на два пъти Венци Миленов.