Юношите на Берое с равенство и класическо поражение

Продължава подготвителния лагер на юношите старша и младша възраст в Поморие. Днес двете елитни формации изиграха вторите си проверки край Черноморието. Берое U17 изпусна да победи мъжкия състав на "Равда" - 1:1, а старшата възраст загуби с 3:0 от третите в Югоизточната "В" група Созопол.

От 11 часа в Равда възпитаниците на Господин Мирчев ("Берое" U17) се изправиха срещу мъжкия състав на Равда, който се състезава в Областната група на Бургас и заема последното място.

Старозагорци бяха по-добрият отбор на терена и логично откриха резултата. Борислав Русков с дълго подаване намери Мидат Галбаев, който продължи с глава за Антон Сакалийски и роденият в Смолян футболист откри резултата. Домакините изравниха от дузпа. В срещата "зелените" пропиляха 6-7 чисти положения за гол.

В събота е последната проверка за възпитаниците на Господин Мирчев, а съперник е старшата възраст на Черноморец (Бургас). От 14 часа на градския стадион в Поморие Берое U19 се изправи срещу един от претендентите за промоция в "Б" група - Созопол. Мъжкият тим откри резултата в 43-ата минута с удар извън наказателното полена Любомир Цеков. В 80-ата Спас Дончев беше изведен под ъгъл очи в очи със стража на старозагорци и се разписа за 2:0. Последното попадение в срещата падна 5 минути по-късно с прехвърлящ удар извън наказателното поле на крилото Теодор Стефанов. Независимо от поражението наставникът Иван Гаджев остана доволен от играта и поведението на възпитаниците си.

В събота от 18 часа на осветление Берое U19 ще изиграе последната си проверка от подготвителния лагер срещу съставът на "Поморие", заемащ второ място в Областната група за мъже в Бургас. Созополии пък в събота гостуват от 11.00 часа на Несебър в своята поредна проверка.