Лисицата Моуриньо намери формулата как се спира Манчестър Сити (видео)

Хитрата лисица Жозе Моуриньо отново намери правилната формула как да спре головата машина Манчестър Сити. Тази вечер неговият Челси се добра до изключително ценна победа на "Етихад" с 1:0 и така спря серията от 8 поредни успеха на своя съперник и му нанесе първа домакинска загуба. Единственият гол в мача отбеляза Бранислав Иванович в 32-ата минута, а след тази победа лондончани изравниха "гражданите" по точки във временното класиране.

В началото срещата започна с проучване от страна на двата тима. Първата по-интересна ситуация дойде чак в 10-ата минута, когато Александър Коларов центирра остро във вратарското поле, но Туре Яя се размина с топката пред голлинията. След това котдивоарецът опита далечен изстрел в 16-ата минута, но над вратата. Две минути по-късно отново Туре бе в основата на добра атака на домакините като проби до аутлинията и върна за Давид Силва, който от близо не успя да уцели вратата.

Постепенно обаче Челси успя да изнесе играта по-напред и в 20-аат минута стигна до първата си голова опасност като Самуел Ето`о стреля от ъгъла на пеналта, но право в ръцете на вратаря. След това в 27-ата минута при една контраатака Рамиреш бе изведен очи в очи с Джо Харт, но не успя да го преодолее. В 32-ата минута обаче гостите успяха да открият резултата. Рамиреш отправи удар, който бе избит от защитник, но топката се върна в Бранислав Иванович, който с далечен удар бе точен - 0:1.

До края на полувремето лондончани бяха по-добрият тим на терена, докато играчите на Сити изглеждаха доста объркани, особено в отбрана. В 35-ата минута Еден Азар стреля от далеч, но Харт улови. Домакините отговориха с шанс пред Един Джеко, който стреля от далеч, но неточно. В 44-ата минута обаче гостите бяха на косъм от втори гол след като Азар проби по фланга и върна към Ето`о, а той веднага отправи изстрел, който се отби от страничната греда.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно добро положение. Първо Туре стреля от близо покрай вратата на Петер Чех. Три минути по-късно пък Неманя Матич отправи бомбен изстрел и топката облиза гредата. В 66-ата минута пък гостите отново имаха малшанс като изстрел с глава на Гари Кейхил се отби от гредата. След това и Рамиреш стреля от далеч, но над вратата.

Постепенно Манчестър Сити успя да изнесе играта по-напред и в 73-ата минута Чех трябваше да спасява след страхотен шут на Давид Силва от фаул. В 75-ата минута пък Коларов пусна остър пас на точката на дузпата, където Силва стреля от движение, но встрани от вратата.

До края играчите на Сити се хвърлиха в атака, но така и не успяха да притеснят сериозно своя противник. Едва в добавеното време Стеван Йоветич застраши Петер Чех със силен далечен удар, но вратарят спаси. Така мачът завърши с успех на Челси и лондончани се изравниха на втората позиция със своя съперник, като и двата тима имат по 53 точки и изостават на 2 точки зад лидера Арсенал.