Гьотеборг разгроми Локо (Пд), мачът прекратен шест минути преди края (видео)

Контролната среща по футбол между Локомотив (Пловдив) и ИФК Гьотеборг бе прекратена поради инциденти край страничнта линия в 84-та минута при резултат 4:0 за шведския отбор. Само за две минути през първото полувреме шведският отбор вкара два гола. В 29-та минута след изпълнение на ъглов удар и борба във въздуха между няколко играчи испанският съдия отсъди дузпа, която бе доста странна за българските футболисти. От бялата точка Боянич бе точен - 1:0 за ИФК Гьотеборг. В 31-та минута Боянич центрира остро, защитата на пловдивчани изпусна Вибе, който от непосредствена близост изпрати топката в мрежата на вратаря Кирил Акалски - 2:0 за ИФК Гьотеборг.

Като цяло през първото полувреме шведските футболисти, много здрави физически, доминираха, а на два пъти гредите бяха "помощници" на вратаря Кирил Акалски. В 72-та минута Вибе проби по десния фланг и с хубав пас изведе Енгвал сам срещу Кирил Акалски, който бе безпомощен - 3:0 за ИФК Гьотеборг. В 79-та минута след многоходова комбинация Аугустинсон бе изведен сам и резултатът стана 4:0 за шведския отбор.

В 84-та минута се стигна до сериозна разправия между резервните скамейки на Локомотив (Пловдив) и ИФК Гьотеборг, в която активно участие взеха дори треньорите на двата отбора, и главният съдия прекрати предсрочно мача с около 6 минути по-рано.

Локомотив (Пловдив) -  ИФК Гьотеборг 0:4

0:1 Боянич 29 от дузпа
0:2 Вибе 31
0:3 Енгвал 72
0:4 Аугустинсон 79

Старши треньорът на Локомотив Александър Станков започна със следния стартов състав: Акалски, Марков, Ас.Георгиев, Трифонов, Йошев, Илиадис, Намуши, Якимов, Маламов, Лазаров, Мендес.

През второто полувреме в игра влязоха Тодоров, В. Георгиев, Кики, Камбуров, Белаид, Ндайе, Тунчев, Гади и Диего.