Здравков: Някои играчи бяха подценили мача през първата част

Треньорът на Левски Антони Здравков изказа задоволството си от представянето на новото попълнение Павел Чмовш. Наставникът сподели пред Sportal.bg, че част от футболистите са подценили първата част на проверката с Мордовия, загубена с 1:2.

"Не съм доволен от загубата, но се старахме да играем футбол на трудни условия предвид силния вятър. Допуснахме много елементарни голове, след нелепи грешки в защита и пропуснахме дузпа, а някои играчи бяха подцинили срещата през първата част и това се видя през второто полувреме, когато бяхме по-добри и показахме, че сме по-техничния тим, но пропуснахме няколкото положения.

Доволен съм от демонстрираното от Павел Чмовш, който само от два дни тренира с отбора. Видя се обаче на този етап езиковата бариера (б.а грешка при втория гол).

Относно новото попълнение Пламен Крумов ще го пробваме на зоната ляв бранител, където е играл преди време. Той преди две години игра десен външен халф в Черноморец и ще ни бъде полезен, като въпреки неговото идване, ще търсим ляв бранител, а той ще се бори с Дъстли Мюлдер за титуляр. Холандецът е наказан заради картони за срещата със Славия.

Валери Божинов има да оправи някои документи, като се надявам, че още следващия мач вече ще е официално играч на Левски и ще играе за нас.

Цветан Генков вдигна температура и заради това го оставихме в хотела преди мача. Това се случи след сутрешната тренировка, където участва. Относно селекцията, ако изпадне добра възможност, ще се възползваме", каза пред Sportal.bg Здравков след първата контрола в Кипър.