Силно включване на Златан Йорданов, но Сен-Назер допусна 10-та загуба

Отборът на Сен-Назер, в който се състезават българските волейболисти Стойко Ненчев и Златан Йорданов, допусна 10-та загуба от началото на сезона във френската Лига А. Сен-Назер падна при гостуването си на Арго в Сет с 1:3 (19:25, 27:25, 21:25, 17:25) пред 480 зрители в зала "Баро".

Стойко Ненчев започва мача като титуляр и записа 7 точки (2 блока, 25% ефективност в атака) за 4 гейма игра. Златан Йорданов влезе като резерва във втората част и имаше основен принос Сен-Назер да вземе гейма с 27:25. Бившият волейболист на Марек Юнион Ивкони остана на игрището да края на мача, но силната му игра не можа да помогне на гостите да стигнат до успех. Йорданов завърши мача с 9 точки (50% ефективност в атака, 62% перфектно и 85% позитивно посрещане). Най-резултатен за гостите стана американският диагонал Мърфи Трой с 19 точки (2 блока, 45% ефективност в атака).

Милош Чулафич заби 24 точки (1 ас, 2 блока, 49% ефективност в атака) за успеха на Сет, а Кейт Пупрат добави 16 точки (1 ас, 1 блок).

След тази загуба Сен-Назер остана на 10-то място с актив от 19 точки. Сет записа 8-ми успех, който го изкачи на 7-мо място с 26 точки.

В следващия 18-ти кръг Сен-Назер приема Пари Волей на 8 февруари, а Сет гостува на Нарбон.

АРАГО (СЕТ) - СЕН-НАЗЕР 3:1 (25:19, 25:27, 25:21, 25:17)

СЕТ: Ларс Лоршайд 13, Тоафа Таканико 3, Фредерик Баро 8, Луках Баре 7, Кейт Пупрат 16, Милош Чулафич 24 - Никола Росар-либеро (Греъм Вайгръс 1, Максим Ервьо 1)
Старши-треньор: Петрик Дюфло
СЕН-НАЗЕР: СТОЙКО НЕНЧЕВ 7, Мърфи Трой 19, Михаел Андрей 10 Мануел Севияно 2, Мартин Репак 3, Леви Кабрал Алвеш 3 - Давид Ланта-либеро (Тео Марилон-либеро, Жан Ориол, Робин Тосато, ЗЛАТАН ЙОРДАНОВ 9, Жулиен Льокок 1)
Старши-треньор: Жил Жослен.