Хълк се разправи с ЦСКА (М) в Израел, Миланов остана на пейката (видео)

Отборът на Зенит победи с 2:0 ЦСКА (Москва) в среща от втория кръг на приятелския турнир "Обединена Суперкупа" с участието на руски и украински отбори в Израел. Българският халф на московчани Георги Миланов остана през цялото време на пейката.

С главна заслуга за победата на питерци бе бразилската звезда Хълк, който изведе тима си напред в резултата с красив гол в 17-ата минута, майсторски прехвърляйки вратаря Сергей Чепчугов. В 89-ата минута халфът Олег Шатов бе точен за 2:0, но с основна заслуга за това попадение отново бе Хълк. Бразилецът пресече пас в половината на тима си, проби в противниковото поле и изведе в отлична позиция Шатов, който не пропусна да се разпише.

През октомври 2013 година Хълк отново вкара красив гол срещу ЦСКА (Москва), а Зенит пак спечели с 2:0, но двубоят бе с доста по-голямо значение, тъй като бе от първенството на Русия.

В другата среща от турнира, играна днес, силите си премериха останалите два тима в състезанието - украинските Металист (Харков) и Шахтьор (Донецк). Шахтьор спечели с 2:0 след попадения на Дъглас Коща (10) и Дарио Сърна (70). Хърватинът първо асистира с центриране отдясно на Коща, който реализира с глава, а след това сложи точка на спора с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Това е втора победа за Шахтьор в турнира след успеха с 2:1 над Зенит в първия кръг. ЦСКА (Москва) пък направи 0:0 с Металист в първия си мач, но спечели с 4:2 след изпълнение на дузпи.