Чехия и Казахстан се класираха за четвъртфиналите на "Купа Дейвис"

Защитаващият титлата си отбор на Чехия се класира за четвъртфиналите на Световната група на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Чешкият тим спечели домакинството си на Холандия с 3:2 победи. Томаш Бердих, полуфиналист в Откритото първенство на Австралия, се наложи над Тиемо де Бакер с 6:1, 6:4, 6:3.

В последния мач, който беше без значение за крайния победител Игор Сийслинг победи Лукаш Росол с 6:3, 6:3. На четвъртфиналите Чехия ще гостува на тима на Япония, който се наложи с 4:1 над Канада. Швейцария спечели с 3:2 като гост на миналогодишния финалист Сърбия.

Швейцарците поведоха вчера с 3:0, но днес победи на сингъл за домакините взеха Душан Лайович и Филип Крайнович. Лайович спечели срещу Михаел Ламер с 6:3, 3:6, 6:4, а Крайнович се наложи над Марко Куидинели с 6:4, 6:4. Швейцария ще играе на четвъртфиналите с тима на Казахстан, който спечелис 3:2 срещу Белгия.