Равностойна първа сесия между Дзюнхуей и Тръмп

Световният номер 3 Дин Дзюнхуей и четвъртият в ранглистата Джъд Тръмп изиграха равностойна първа сесия на финала на ”Мастърс” турнира по снукър в Германия. Двамата състезатели се оттеглиха при резултат 4:4 фрейма и ще определят шампиона във вечерната сесия, която е от 21,00 часа.

Първата партия в откриващия сеанс бе за Тръмп, който записа срещу името си  брейк от 80 точки за 1:0. Веднага след това обаче китайският му съперник отговори със силна серия от 87 точки. Преди кратката почивка в сесията 24-годишният англичанин набра скорост и поведе с 3:1. Той се прояви с най-добър брейк от 48 точки в третия фрейм, а малко по-късно се отчете с непретенциозните 39 точки.

След подновяването на играта Дзюнхуей отвърна на удара и с брейк от 76 точки намали изоставането си на 2:3. Въпреки че китаецът направи серия от 41 точки в шестата партия, това не бе достатъчно и Тръмп отново направи разликата два фрейма – 4:2. Все пак Дзюнхуей, който се е устремил към четвъртия си ранкинг трофей през сезона, не позволи да е в ролята на догонващ след тази сесия. До края й той реализира халф-сенчъри брейкове от 51 и 81 точки и така стигна до равенството 4:4 фрейма.

Форматът на финалния двубой в Берлин е 9 от 17 фрейма.