Лацио намери себе си преди дербито с Рома (видео)

Два дни след раздялата с един от най-силните си футболисти - Ернанеш, Лацио показа, че може да играе добре и без него. "Орлите" записаха заслужена победа с 2:0 при гостуването си на Киево в среща от 22-ия кръг на калчото и вече са само на 4 точки от зона "Европа". Антонио Кандрева (6') и Балде Кейта (70') бяха точни за столичани. Седмица преди дербито с Рома тимът на Едоардо Рея показа, че набира скорост, като показателно за това са близо десетината чисти положения, които отборът създаде. Римляните отново излязоха в схема 3-4-3, като Кейта зае мястото на Ернанеш и заедно с Кандрева трябваше да подкрепя Мирослав Клозе. В защита пък се завърна румънецът Стефан Раду. Новите попълнения Гаел Калкута и Елдер Пощига не бяха в групата.

Двубоят във Верона започна по аналогичен начин като този в Рим между двата тима по-рано през сезона. Тогава Кандрева откри в 8-ата минута, а днес го стори в 6-ата минута. Кейта проби отляво и центрира към италианския национал, който овладя топката и я изстреля в мрежата на Кристиян Пуджони.

Само 120 секунди след това Киево можеше да изравни, но от няколко метра Алберто Палоски не уцели вратата. Това беше едно от малкото положения, които се откриха пред домакините.

В 12-ата минута Клозе направи нетипичен за себе си пропуск с глава от позиция, от която обикновено бележи. До края на полувремето Кандрева удари греда от фаул, а Балде не успя да преодолее Пуджони от изгодна ситуация.

Лацио продължаваше да доминира и да пропускат се изредиха пак Кейта и Клозе, Сенад Лулич и Лукас Биля. Все пак логичното се случи в 70-ата минута, когато Кейта направи 2:0. Юношата на Барселона стреля силно с левия крак, като топката се отклони в тялото на Микеле Канини и залъга стража на Киево.

По този начин "орлите" продължават да нямат загуба в Серия "А" след смяната на Владимир Петкович с Рея. Големият тест обаче ще бъде следващата неделя, когато "небесносините" излизат срещу градския си съперник от Рома.

Снимка: Getty Images/Guliver