Ботев (Пд) изпусна поляци, национал на България със силни изяви срещу "канарчетата" (снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 0:0 срещу Заглембе (Любин) в първата си контрола от втория лагер в Кипър. Мачът се проведе при много силен вятър, което не позволи на футболистите да покажат най-доброто от себе си. Все пак българският тим бе далеч по-активния на терена и може да съжалява, че не стигна до успеха.

Наставникът Станимир Стоилов пусна като титуляри и четирите си нови попълнения от Румъния. През първата част Мъри заложи на 4-4-2 с Феребори Доре и Юнес Хамза на върха на атаката. Добро впечатление с изявите си остави Александру Куртеан. През втората част "жълто-черните" се върнаха към традиционното 4-2-3-1. За полския тим 90 минути изиграха българският национал Павел Виданов и доскорошният бранител на "канарчетата" Елведин Джинич. Бившият защитник на ЦСКА се подвизава като десен бек и направи силен мач.

В началните минути съперниците изпитваха сериозни затруднения заради атмосферните условия. В 5-ата минута Мариян Огнянов стреля от фаул, но над вратата. В 16-ата Куртеан получи топката в наказателното поле, финтира защитник и стреля в близкия ъгъл, но вратарят Птак изби в корнер. Поляците отвърнаха секунди по-късно, когато Вожняк отправи удар, но встрани от целта.

В 35-ата минута Хамза имаше две поредни възможности да центрира, като във втория случай кълбото срещна ръката на бранител на поляците, но съдията не отсъди дузпа.

През втората част пловдивчани продължиха да са по-активни. В 57-ата минута обаче послките футболисти можеха да ги изненадат при една от редките си атаки, но шут на Квек бе блокиран от Спрокел. В 65-ата минута Иван Цветков бе близо до това да изведе Хамза в отлична позиция, но подаването му бе пресечено в последния момент.

В 76-ата минута футболистите на Ботев създадоха най-доброто положение за гол в срещата, но удар с глава на Цветков бе изчистен непосредствено пред голлинията. След него и Артур Енрике опита късмета си, но полският страж отрази.

Броени минути преди края отново пред Цветков се откри възможност за гол, но нов негов удар с глава излезе в аут.

БОТЕВ (ПД) - ЗАГЛЕМБЕ 0:0

БОТЕВ: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сърджан Лучин (46-Сивард Спрокел), Александру Бенга (65-Димитър Везалов), Веселин Минев (46-Артур Енрике), Томаш Иршак (58-Сърмов), Анисе Абел (58-Вандер Виейра), Александру Куртеан (77-Ромарио Кортзорг), Мариян Огнянов (77-Филип Филипов), Феребори Доре (58- Иван Цветков), Юнес Хамза (65-Луис Педро)

ЗАГЛЕМБЕ: Томаш Птак, Михаил Пападополус, Адриан Бат, Павел Олекси, Аркадиус Вожняк, Жири, Дблек, Елведин Джинич, Павел Виданов, Александър Квек, Лукаш Ятак, Ариел Фамунски (Доминик Хладум, Ян Войсечевски, Дамян Ковалчук, Филип Ягиело)