Япония се класира за 1/4-финалите на "Купа Дейвис"

Япония се класира за първи път в историята за четвъртфиналите за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже, след като победи с 4:1 у дома срещу Канада. Кей Нишикори спечели с 6:2 първия сет и поведе с 1:0 във втората част, след което неговият съперник Франк Данчевич се отказа заради контузия в мускул на стомаха. Нишикори взе първия сет само след 29 минути игра и постигна пробив в сервиса на Данчевич.

Най-добрият канадски тенисист Милош Раонич отпадна от състава заради контузия в крака. В друга среща между двата отбора Го Соеда победи Петер Полански с 6:1, 6:4. През миналата година Канада достигна до полуфиналите за "Купа Дейвис".

В срещата между САЩ и Великобритания близнаците Боб и Майк Брайън надиграха Колин Флеминг и Доминик Инглът с 6:2, 6:3, 3:6, 6:1 и върнаха надеждите на американския отбор за краен успех. Преди днешните мачове на сингъл британците водят с 2:1 победи.

Мачове от първия кръг в Световната група на турнира за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:
Япония - 7-Канада - 4:1
1-Чехия - Холандия - 2:1
Германия - 3-Испания - 3:0
5-Франция - Австралия - 3:0
6-САЩ - Великобритания - 1:2
4-Аржентина - Италия - 1:2
8-Казахстан - Белгия - 2:1
2-Сърбия - Швейцария - 0:3