Порто и Бенфика се изложиха едновременно

Всяка грешна стъпка на Порто и Бенфика в португалското първенство е събитие, още повече когато двата гранда сбъркат едновременно. Точно това се случи в 17-ия кръг на Лига Сагреш. Шампионът Порто отстъпи с 0:1 като гост на Маритимо, а Бенфика стигна само до 1:1 при визитата си на Жил Висенте. "Орлите" вече имат аванс от 4 точки пред "драконите" във временното класиране, а днес Спортинг може да настигне тима от Лисабон, ако спечели домакинството си на Академика (Коимбра).

До ноември миналата година Порто нямаше загуба в шампионата в 53 поредни мача, а сега допусна 3 поражения за 7 кръга. Маритимо поведе с ранен гол на Дерлей от дузпа, който се оказа единствен в двубоя. Футболистите на Порто отправиха общо 17 удара към вратата на домакините, но така и не можаха да избегнат загубата.

12-ият в класирането Жил Висенте пък открадна точка от Бенфика. Гостите трябваше да играят повече от половин час в намален състав заради червения картон на Гилерме Сикейра. Малко по-късно бразилецът Лима откри за Бенфика от дузпа, но домакините не се предадоха и резервата Витор Гонсалвеш донесе равенството с попадение в 73-ата минута.

В друг мач от кръга снощи Витория (Сетубал) надви Рио Аве с 2:0. И двата гола отбеляза Рафаел Мартинс, а Нуно Лопеш и Едимар Фрага от гостите бяха изгонени след почивката.