Торино препъна Милан и попречи на Зеедорф да влезе в историята (видео)

Милан не успя да продължи възходящото си представяне в Серия "А" под ръководството на Кларънс Зеедорф и завърши 1:1 като домакин на Торино. По този начин холандецът пропусна да влезе в историята като първият треньор на "росонерите" с три поредни победи в калчото в началото на кариерата си след  Луиджи Боницони през сезон 1958/59.

Торино поведе с гол Чиро Имобиле в 18-ата минута, който финтира Даниеле Бонера, а след това технично стреля покрай Кристиан Абиати. В 50-ата инута домакините изравниха чрез Адил Рами. Равенството означава, че "росонерите" остават на 9-о място с 29 точки, а Торо събра 33 и се изравни с Интер на петата позиция.

Милан беше без голямата си звезда Марио Балотели, който изтърпява наказание. Вместо него атаката поведе Джампаоло Пацини, донесъл трите точки срещу Каляри миналата седмица. Зад нападателя действаше триото Робиньо, Кака и Кейсуке Хонда, а новите попълнения Майкъл Есиен и Адел Таарабт останаха на пейката.

Торино имаше много лоша традиция на "Сан Сиро", като загуби предишните си пет гостувания на този стадион срещу Милан. Като цяло обаче отборът е в отлична форма, а звездата Алесио Черчи и днес създаде сериозни проблеми на отбраната в червено-черно. На италианския национал в предни позиции партнираше Чиро Имобиле, който вкара 11-ия си гол за сезона.

Както и в предишните мачове след идването на Зеедорф, Милан притисна съперника в първите минути и създаде няколко отлични положения за гол. Най-близо до откриване на резултата беше Пацини, който отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но Даниеле Падели с върха на пръстите си изби в корнер.

Постепенно гостите се окопитиха и на свой ред организираха две-три добри атаки. В 18-ата минута централният нападател Чиро Имобиле буквално се подигра с Даниеле Бонера, след което технично насочи топката във вратата за 0:1. Милан можеше да изравни веднага, но Падели спаси нов опасен шут на Пацини.

С всяка изминала минута гостите се чувстваха по-уютно на "Сан Сиро" и само неточният мерник на Александър Фарнеруд им попречи да удвоят преднината си. Шведът беше намерен в малкото наказателно поле след великолепно центриране на Алесио Черчи, но направи по-трудното и прати кълбото в аут. В края на полувремето Падели за пореден път демонстрира завиден рефлекс и извади коварен изстрел на Кака.

В началото на второто полувреме Милан отново заигра в много високо темпо и успя да изравни. Малко изненадващо, в прегръдките на съотборниците си се оказа централният защитник Адил Рами. Французинът беше изведен от Съли Мунтари и с хубав диагонален удар простреля Падели. Голът още повече амбицира "росонерите" и те обсадиха вратата на Торино. Кака стреля в аут, а малко след това попадение на Робиньо беше отменено заради засада.

В средата на втората част Торо съумя да изнесе действията по-далеч от Падели. Играта се накъса, а реферът Антонио Дамато показа няколко жълти картона, за да овладее страстите. Милан все така беше по-активният отбор, но защитата на гостите не допускаше никакви грешки. Последният ход на Зеедорф беше пускането на младия нападател Андреа Петаня, който замени разочаровалия Хонда. Последният шанс за Милан беше в 90-ата минута, но Кака стреля много неточно от фаул на границата на пеналта.