Фиорентина се срина в Сардиния (видео)

Отборът на Фиорентина допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Каляри в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата се игра почти пред празни трибуни, тъй като заради реконструирането на стадион "Сант'Елия" и от съображения за сигурност максимум 5000 зрители можеха да гледат срещата.

Момчетата на Диего Лопес грабнаха победа благодарение на точно изпълнена дузпа. В 38-ата минута Марко Сау бе съборен в наказателното поле на Фиорентина от Факундо Ронкалия и реферът Мадзолени посочи бялата точка - дузпа за Каляри. Зад топката застана Маурисио Пинийя, който с безпощадно изпълнен наказателен удар откри резултата в полза на тима от Сардиния.

През второто полувреме "виолетовите" на Винченцо Монтела по никакъв начин не успяха да отвърнат на удара на противника си и напълно разочароваха с представянето си тази вечер.

С новите 3 точки в актива си Каляри заема 13-а позиция в класирането с 24 точки. Фиорентина пък е на четвърта позиция с 41 точки. "Виолетовите" имат наглед солиден аванс от 8 точки пред петия Интер, но остават на 3 точки от третия Наполи. Интер и Наполи обаче тепърва ще изиграят срещите си от кръга. И докато в неделя "нерадзурите" гостуват на лидера Ювентус, то Наполи има по-лека задача - мач срещу Аталанта в Бергамо.