Локо (Пд) съсече европейски шампион (видео)

С два гола на Мартин Камбуров Локомотив (Пловдив) постигна престижна победа с 2:1 над носителя на КЕШ от 1986 година Стяуа. Контролата се игра в испанския курорт Марбея, където и двата тима са на лагер. В изминалите няколко дни "смърфовете" преклониха глави пред Днипро (0:5) и Динамо (Киев) (0:2), но днес показаха друго лице и успяха да се наложат.

Румънците поведоха още във 2-ата минута чрез Чипчиу, който се възползва от груба грешка на централния защитник Асен Георгиев. Само шест минути по-късно обаче Мартин Камбуров изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Крис Гади. В 22-ата минута французинът направи ново ключово отиграване, като изведе Камбуров сам срещу вратаря на Стяуа. Нападателят хладнокръвно го прехвърли, за да донесе аванса на Локо.

През второто полувреме Стяуа доминираше, а пловдивчани разчитаха на контраатаки. В 75-ата минута грешникът от началото на срещата Асен Георгиев се размина с попадение в мрежата на съперника, а в 87-ата минута Александър Якимов пропусна да направи 3:1, след като излезе сам срещу Богатинов, но стреля в аут.

Дебют за Локо направи дошлият вчера френски защитник Шериф Фати. Той записа около 15 минути на терена.

На отбора на Александър Станков му остана само една контрола в Испания. Тя ще бъде в понеделник срещу друг румънски тим - Оцелул.

СТЯУА - ЛОКО (Пд) 1:2
1:0 Чипчиу (2)
1:1 Камбуров (8-дузпа)
1:2 Камбуров (22)

СТЯУА: Богатинов, Гардош, Матей, Попа, Шукала, Чипчиу, Пирвулеску, Станчу, Препелица, Пиовакари, Танасе

ЛОКО (Пд):
Господинов, Тодоров, Ас. Георгиев, Тунчев, Диего, В. Георгиев, Н'Дайе, Гади, Т. Белаид, Лазаров, Камбуров

(През второто полувреме влязоха: Кики, Якимов, Намуши, Трифонов, Илиадис, Коруджиев, Йошев, Марков, Фати, Маламов)