Тотнъм не успя срещу Хъл (видео)

Един от основните претенденти за участие в Шампионската лига Тотнъм не успя да спечели гостуването си на Хъл Сити и взе само точка от "Кей Си Стейдиъм" след равенство 1:1. Домакините отбелязаха своя първи гол за 2014 година в 12-ата минута след комбинация на двете си нови попълнения в атака Никица Йелавич и Шейн Лонг. Завърналият се след контузия Паулиньо изравни за гостите, но възпитаниците на Тим Шърууд не направиха достатъчно за това да стигнат до пълен обрат, а в крайна сметка дори могат да се радват на това, че не допуснаха поражение, след като минута преди края Йелавич стреля много опасно, но Юго Лорис спаси удара му, избивайки в корнер.

Лонг откри резултата, след като той и колегата му в нападение Никица Йелавич пребориха отбраната на гостите, за да комбинират добре пред наказателното поле на Юго Лорис и бившият нападател на Уест Бромич да се озове сам срещу френския национал. С плътен удар покрай плонжа на Лорис Лонг опъна мрежата за 1:0.

Тотнъм обаче успя да се върне в мача след час игра, след като заучено изпълнение на пряк свободен удар доведе до разбъркване в наказателното поле пред Стийв Харпър, където най-съобразителен се оказа Паулиньо, който с мощен удар под гредата изравни 1:1. До края на мача и двата отбора можеха да се разпишат, но не успяха да се възползват от възможностите си, като определено повече за изпуснатата победа могат да съжаляват домакините.

Равенството остави Тотнъм на шестото място в класирането с 44 точки, докато борещият се за мястото си в елита Хъл Сити се намира на 13-а позиция с 24, но само на две над зоната на изпадащите.