Евертън се добра до важен обрат срещу Астън Вила, Тонев игра няколко минути (видео)

Евертън стигна до важен за амбициите на отбора обрат срещу Астън Вила, побеждавайки бирмингамци с 2:1 на "Гудисън Парк". Българското крило на гостите Александър Тонев се появи в игра едва в 87-ата минута, когато Вила вече изоставаше в резултата, и не успя да помогне с нищо на отбора си.

Още в самото начало изстрел на Ейдън Макгийди срещна гредата, а в 34-ата минута Леандро Бакуна изведе Астън Вила напред. Фабиан Делф отне от Рос Баркли, който претендираше за нарушение. Топката стигна до Бентеке, който продължи към Бакуна. Бранителят провря токатата между краката на Тим Хауърд за 0:1. В 74-ата минута Стивън Нейсмит, който се появи няколко минути по-рано, бе изведен от Пиенаар и пусна топката покрай Брад Гузан за 1:1. Пет минути преди края Кевин Миралас направи обрата пълен след страхотно изпълнен пряк свободен удар.

Така Евертън остана на пето място - на точка от градския съперник Ливърпул, който утре гостува на Уест Бромич. Астън Вила е десети с 27 точки.