Майнц без Неделев продължава победния си ход след корейско вдъхновение (видео)

Отборът на Майнц 05 записа трета последователна победа в Бундеслигата след 2:0 у дома над Фрайбург в среща от 19-ия кръг на германския шампионат. Корейците Парк Джо-Хо (24) и Коо Джа-Чеол (86) разписаха за тима на Томас Тухел. Българското крило Тодор Неделев не попадна в групата.

Гол на домакините беше отменен правилно в осмата минута заради игра с ръка. В 24-ата попадението беше редовно и Майнц взе аванс. Парк "паркира" топката в левия ъгъл на вратаря след шут от 25 метра и помощен рикошет.

През втората част домакините продължиха да са господари на терена, а Фрайбург трудно изнасяше топката. В 86-ата новото попълнение Коо Джо-Чеол вкара след прекрасен фалцов изстрел за крайното 2:0 с шут от 14 метра след асистенция на Йоханес Гайс.

Майнц вече е на девета позиция след деветата си победа в шампионата. Фрайбург е 15-и.

Снимка: Getty Images/Guliver