Аугсбург се разправи с Вердер и продължава седми мач без загуба (видео)

Прекрасната форма на Аугсбург продължи и в 19-ия кръг на Бундеслигата, като тимът записа изразителна победа с 3:1 в домакинството си на Вердер (Бремен) и вече седми пореден мач не е усещал вкуса на загубата. Автогол на Ян-Ингвер Калсен-Бракер в 3-ата минута даде преднина на гостите, но след това Тобиас Вернер в 11-ата, Халил Алтънтоп в 49-ата и Андре Хаан в 55-ата минута донесоха успеха на Аугсбург.

Срещата не започна никак добре за домакините и в 3-ата минута след центриране на Златко Юнузович от корнер Ян-Ингвер Калсен-Бракер прати топката в собствената си врата. Играчите на Аугсбург обаче бързо се съвзеха и в 11-ата минута след разиграване от фаул топката стигна до Тобиас Вернер, който от границата на наказателното поле я заби във вратата за 1:1. Домакините доминираха до края на полувремето, докато "бременските музиканти" нямаха дори един точен удар. В самия край на частта гостите останаха и с човек по-малко след като Сантиаго Гарсия получи втори жълт и червен картон.

През втората част Аугсбург се възползва от численото си предимство и първо в 49-ата минута Андре Хаан намери Халил Алтънтоп в наказателното поле, където той засече топката във вратата за 2:1. Шест минути по-късно домакините окончателно подпечатаха успеха си след като Хаан овладя в пеналта и със силен удар оформи крайното 3:1.

Така Аугсбург събра актив от 28 точки и заема 9-ата позиция в класирането. Вердер пък вече е 12-ти с 20 точки в актива си.