ПСЖ победи Бордо, но загуби Кавани (видео)

Пирова победа над Бордо постигна в 23-ия кръг на Лига 1 шампионът на Франция Пари Сен Жермен. Столичани победиха у дома с 2:0 след попадения на дежурния голмайстор Златан Ибрахимович (58), който наниза 18-ия си гол за сезона, и Алекс (88). Новото попълнение на ПСЖ Йоан Кабай направи своя дебют в 68-та минута, когато се появи на мястото на Хавиер Пасторе. Кабай можеше да ознаменува дебюта си с гол, но нямаше късмет, след като негов удар срещна гредата.
20 минути преди на мача уругвайският нападател на Пари Сен Жермен Единсон Кавани се контузи. На излизане от терена, за да отстъпи мястото си на Езекиел Лавеци, Кавани се държеше за дясното бедро с болезнено изражение на лицето. Ако състоянието му е сериозно, то той може да пропусне двубоят срещу Нант от 1/2-финалите на турнира за Купата на лигата и особено сблъсъкът с Монако в неделя.
Тимът от Княжеството вече намери в лицето на Димитър Бербатов  заместник на контузения си колумбийски ас Радамел Фалкао.
С победата Пари Сен Жермен се утвърди на върха в класирането, като разликата с преследвача Монако вече е 6 точки.