Барса мушна пет гола пред обидно малко публика (видео)

Отборът на Барселона се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на краля след домакински успех с 5:1 над Леванте. Така с общ резултат 9:2 каталунците ще се изправят срещу победителя от мача Реал Сосиедад - Расинг Сантандер. Тазвечершният мач се игра под проливен дъжд и пред едва 25 551 зрители на "Камп Ноу", което е антирекорд през настоящия сезон. Сержи Роберто си отбеляза автогол в деветата минута, но "блаугранас" обърнаха с попадения на Адриано Корея (28), Карлес Пуйол (44), Алексис Санчес (50 и 52) и Сеск Фабрегас (68).

Лионел Меси беше оставен на резервната скамейка и не влезе до края на двубоя. Херардо Мартино даде шанс на голяма част от резервите. В атака се появиха Алексис Санчес, Сеск Фабрегас и Кристиан Тейо. Хоакин Капарос разчиташе в атака на Анхел Родригес и Виктор Камараса.

Първият шанс се откри пред Тейо в петата минута. Исаам Ел Адауа изведе крилото, но номер "20" не можа да преодолее излезлия Хави Хименес. В деветата минута барселонци затвърдиха тенденцията да получават попадения от статични положения. След центриране от корнер Карлес Пуйол се подхлъзна, Лукас Винтра игра с глава и се получи нелеп автогол на Сержи Роберто. Топката излизаше в аут, но след срещата с гърба на халфа влезе неспасяемо в мрежата на Хосе Мануел Пинто.

"Синьо-червените" отговориха с удари на Фабрегас и Роберто. Първо в 14-ата минута "четворката" стреля от 21 метра, но Ел Адуа изби с крак. В 17-ата Алексис запази топката в наказателното поле, Мартин Монтоя центрира, Сержи Роберто стигна до топката, но прати кълбото над гредата след рикошет. В 28-ата каталунците съумяха да изравнят с далечен шут на Адриано - неговата запазена марка. Бразилецът овладя топката на 25-ия метър, нагласи си я на левия крак и намери непокрития далечен ъгъл - 1:1.

В 39-ата Хуанфран се намеси във въздуха малко преди Сеск да нанесе решаващ удар. В 44-ата 35-годишният капитан на Барса Карлес Пуйол вкара прекрасен гол с глава. "Петицата" засече топката след хубаво пласиране на първата греда и насочване по диагонала. Каталунският бранител посвети гола на новородената си дъщеря.

На почивката напусна Андрес Иниеста и в игра се появи Педро Родригес. Тата Мартино предпочете да съхрани Иниеста от мокрия терен. В рамките на стотина секунди между 50-ата и 52-ата минути Алексис Санчес реализира два гола. Тейо пусна хитър пас към Мартин Монтоя, който стреля, Хименес изби, топката се търкаляше в малкото наказателно, където чилиецът я насочи в празната мрежа. В 52-ата Адриано шутира отдалеч, топката рикошира, удари напречната греда и Алексис отблизо наниза.

Най-чистият шанс за валенсианци се откри в 60-ата минута. Тогава Педро Риос от пет метра абсолютно сам стреля над гредата. В 62-ата Сеск Фабрегас изведе Педро, но от малък ъгъл канарецът не намери пролука. В 68-ата Сеск Фабрегас вкара пети гол след поредна отклонена топка. "Четворката" стреля, отби се леко от крака на Хуанфран и влетя за ново попадение.

Следващият мач на Барса е в събота от 17,00 часа срещу Валенсия.

Снимки: Getty Images/Guliver