Марсилия се изкачи с четири места (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия пречупи с 2:1 гостуващия Валансиен в отложена среща от 21-ия кръг на френската Лига, която трябваше да се играе на 18 януари. Точни за марсилци бяха Андре-Пиер Жиняк (30) и Флориан Товен (63). За съперника се разписа Артур Масюакю (36). С успеха Олимпик скочи до петото място, измествайки Лион.

Домакините заиграха по-силно от началото на мача и търсеха пролуки към вратата на гостите. В 16-ата минута Матийо Валбуена не беше точен при добра възможност. В 20-ата шутът на Жиняк беше спасен Никола Пенето. В 30-ата марсилци стигнаха до попадение. Жиняк получи топката, заобиколи вратаря.

В 36-ата вратарят на домакините Стив Манданда не беше подготвен и остана изненадан след удар на Масюакю - 1:1. В 40-ата Матийо Досави не успя да уцели вратата.

През втората част усилията на домакините донесоха попадение. В 63-ата Флориан Товен направи 2:1 след точно насочване при пас на Валбуена. В 66-ата Руди Матер стреля встрани в опит за изравняване. До края усилията на гостите не се оказаха достатъчни.

Снимка: Getty Images/Guliver