Левски отнесе Славия с 3:0 (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски Боол победи Славия с 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) в мач от 14-ия кръг от Суперлигата, игран в столичната зала "Панайот Пондалов".

С този успех "сините" записаха 7-ма победа в шампионата досега, като промениха местоположението си и се изкачиха напред в таблицата. С актив от 23 точки те заемат вече 6-то място във временното класиране на Суперлигата. Тимът на Славия пък е на предпоследно 11-то място с 3 победи, 11 загуби и 11 точки.

Мачът между двата отбора бе заложен да се играе в столичната зала "Христо Ботев", като в последния момент поради технически причини бе преместен в залата на "белите" – "Панайот Пондалов". Това доведе и до по-малко публика, като малцина разбраха за промяната и гледаха мача.

Въпреки, че играха в собствената си зала, славистите бяха равностойни на левскарите само до средата на в първия гейм, когато дори водеха с 14:12. След второто техническо прекъсване "сините" взеха нещата в свои ръце и набързо направиха разлика, като спечелиха гейма. От там насетне тимът на Левски напълно доминираше на игрището, като не даде повече никакъв шанс за изява на "белите". В третия гейм "сините" поведоха с разгромното 10:0, като само последвало отпускане доведе до повече точки за съперника.