Берое разгроми Верея в контрола

Берое победи с 5:1 съгражданите от Верея във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра при лек снеговалеж на изкуственото игрище зад стадион "Берое", което бе подготвено отлично за мача въпреки голямото количество сняг изсипало се над Стара Загора в последните два дни. Два гола на Мартин Райнов, два на Георги Андонов и един на Самир Аясс донесоха победата за "зелените". За Верея точен бе Христо Габарев. В 9-ата минута символичните гости от Верея излязоха напред в резултата. Александър Ангелов получи по дясното крило и върна назад към Христо Габарев, който нахлу в наказателното и се разписа за 0:1. В 21-ата минута Самир Аясс изравни с удар от точката за дузпата. Пет минути по-късно резултатът стана 2:1 с гол на Мартин Райнов, който вкара с добавка, след като преди това вратарят на Верея спаси удар на Георги Динков. Георги Андонов направи 3:1 в 35-а минута след добро взаимодействие с Николай Чипев и Самир Аясс. Беройци се възползваха от грешка в отбраната на Верея в 50-ата минута. Атанас Зехиров получи топката на дъгата пред наказателното и изведе Георги Андонов, който с прехвърлящ удар се разписа за 4:1. Крайното 5:1 оформи Мартин Райнов след пас на Аясс. Следващата контрола на Берое е на 1 февруари, а съперник ще е Черноморец (Бургас).

Берое (Стара Загора) - Верея (Стара Загора) 5:1

Голмайстори: 0:1 Христо Габарев 9, 1:1 Самир Аясс 21, 2:1 Мартин Райнов 26, 3:1 Георги Андонов 35, 4:1 Георги Андонов 50, 5:1 Мартин Райнов 72

Съставът на Берое: Благой Макенджиев (57-Михаил Михайлов), Матеус (46-Илия Мунин), Борислав Стойчев (46-Владимир Зафиров), Игнат Дишлиев (46-Иво Иванов), Георги Динков (57-Веселин Пенев), Самир Аясс, Стефан Спировски (57-Игор Джоман), Мартин Райнов, Николай Чипев (57-Георги Костадинов), Атанас Зехиров, Георги Андонов