Австрийци повалиха ЦСКА с гол в 89-ата минута след куп пропуски на "червените" (видео)

ЦСКА загуби от австрийския Адмира Вакер с минималното 0:1 в контрола, играна на на турска земя. Попадението за деветия в австрийската Висша лига реализира Сулимани в 89-ата минута, след като преди това "червените" пропуснаха редица добри положения пред вратата на съперника. Възпитаниците на Стойчо Младенов бяха по-добрият отбор през по-голямата част от двубоя, но не успяха да реализират положенията си, за което в крайна сметка бяха наказани. Редица грешки в отбрана в предпоследната минута доведоха до попадението в полза на Адмира, което бе дело на Пранич, разписал се на празна врата след успоредно на голлинията подаване на негов съотборник.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на австрийците. В 15-та минута Мартин Петров получи пас по лявото крило, финтира бранител и стреля от малък ъгъл, но Мансони изби в корнер. Осем минути по-късно Чочев свали топката с глава към Долапчиев, но младият нападател не я уцели добре и стреля над вратата.

В 26-та минута Адмира можеше да открие резултата при едно разбъркване от корнер, но Цвиершиц стреля слабо и Черни спаси.

Второто полувреме започна с много сериозна опасност в полза на "армейците". Омар Косоко напредна навътре от дясното крило и отправи силен удар с левия крак, който обаче вратарят на австрийците успя да отрази и да избие в корнер.

Няколко минути по-късно Стивън Съндей падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. ЦСКА продължи да е по-активният отбор и отново Косоко имаше шанс да се разпише, но силният му удар с десния крак мина встрани от вратата на Адмира Вакер. Само минути по-късно и Неманя Милисавлевич стреля само от десетина метра, след като се озова непокрит в наказателното поле, но вратарят на австрийците отрази и неговия удар.

В 66-ата минута вратарят на Адмира изпусна топката пред себе си и тя попадна в Гуидо ди Вани, но той не успя да се възползва от ситуацията. Преди това пропуск пред вратата на ЦСКА направи и нападател на австрийците, който не завърши с точен удар добра контраатака на тима си.

В 70-ата Гуидо ди Вани за втори път бе близо до гола, но ударът му с глава от добра позиция бе отразен от вратаря на Адмира, който изби в корнер.

Така редицата пропуснати от състава на ЦСКА положения в крайна сметка се отразиха негативно на крайния изход от срещата. Минута преди края австрийците от Адмира осъществиха добра контраатака, която отбраната на ЦСКА в продължение на около минута не успя да отрази и след няколко паса австрийците успяха да изведат Сулимани на празна врата, за да отбележи той единственото попадение в двубоя. Защитниците на ЦСКА и вратаря Мболи претендираха за засада на нападателя, но такава не бе отсъдена и тимът на Адмира се поздрави с победата.

ЦСКА - АДМИРА ВАКЕР 0:1