Арсенал даде шанс на Манчестър Сити и Челси (видео)

Арсенал направи грешна стъпка в лютата битка за първото място, завършвайки 2:2 срещу Саутхамптън на "Сейнт Мерис". Това ще даде шанс на преследвачите на "артилеристите" - Манчестър Сити и Челси, още утре да променят напълно класирането в челната тройка. Селекцията на Арсен Венгер започна лошо и в 21-ата минута вече изоставаше в резултата след гол на Жозе Фонте. Веднага след почивката Арсенал стигна до пълен обрат благодарение на попаденията на Оливие Жиру (48') и Сантиаго Касорла (52'). Адам Лалана (54') изравни, а гостите завършиха с човек по-малко след червения картон на Матийо Фламини в 81-ата минута. До края Войчех Шчесни спаси лидера от загуба.

Саутхамптън започна по-силно и още в осмата минута домакините бяха близо до това да открият резултата, но Шчесни спаси силен удар на 18-годишния Сам Галахър. В 21-ата минута "светците" стигнаха до заслужен аванс. Люк Шоу центрира отляво за пореден път, а португалският бранител надскочи Начо Монреал и засече с глава на далечната греда. Головата атака на домакините обаче започна след пряк свободен удар, отсъден за много спорно нарушение на Мертезакер.

В последната минута Арсенал бе много близо до изравняването. Йозил изпълни корнер, а Косиелни нанесе удар отблизо, но Боруц успя някак да спаси.

Три минути след подновяването на играта Жиру изравни след много класно докосване. Саня стреля отдясно по земя, а нападателят успя да отклони с пета и да прати топката в мрежата на Боруц. В 52-ата минута Арсенал стигна до пълен обрат. Йозил проби отдясно и подаде към Касорла, който с техничен удар от границата на наказателното поле направи 1:2. Радостта на гостите обаче бе кратка - две минути по-късно Адам Лалана изравни, след като засече подаване по земя на Джей Родригес и прати топката под плонжа на Шчесни.

В 64-ата минута топката срещна напречната греда на вратата на Боруц след удар на Йозил и рикошет в крака на Фонте.

Девет минути преди края гостите останаха в числено намален състав, след като Фламини получи директен червен картон заради грубо влизане в краката на Шнайдерлин. В заключителните минути Шчесни спаси отбора си от загуба, избивайки последователно удари на Шоу и Фонте.

Арсенал остава на върха с 52 точки, пред Манчестър Сити и Челси, които играят утре. Саутхамптън е девети.