Младок прати Реал на 1/2-финал, Роналдо пак пропуска много (видео)

Реал (Мадрид) се класира на 1/2-финал за Купата на Испания след като спечели с минималното 1:0 в реванша от 1/4-финала срещу Еспаньол на "Сантиаго Бернабеу". И първата среща завърши при същия резултат и така с общ сбор от 2:0 "белият балет" продължава напред. Единственото попадение тази вечер отбеляза младокът Хесе Родригес в 7-ата минута, а с доста пропуски се отличи звездата на домакините Кристиано Роналдо, който пропусна да направи победата на своя тим далеч по-убедителна.

Реал набързо взе преднина в мача, като още в 7-ата минута откри резултата. Хесе Родригес бе изведен от Чаби Алонсо зад защитата и с много точен изстрел покрай вратаря заби кълбото в мрежата за 1:0.

След това "белият балет" продължи да бъде по-активният тим и в 17-ата минута Кристиано Роналдо получи в наказателното поле, финтира защитник и опита прехвърлящ удар, но вратарят очакваше това и улови. В 22-ата минута отново португалецът изскочи зад защитата, но и този път ударът му бе отразен от Кико Касийя. В 32-ата минута пък Анхел ди Мария отправи далечен изстрел и след рикошет топката се насочи опасно към вратата, но стражът на гостите отново демонстрира прекрасен рефлекс и не позволи да се стигне до нов гол.

Реал можеше да удвои преднината си още в началото на втората част, но Криситано Роналдо от близо не успя да преодолее вратаря, който улови. В 55-ата минута отново португалецът изскочи зад защитата, но стреля покрай вратата. Еспаньол пък отговори с опасен удар на Пици в 66-ата минута, но и той не бе точен.

В 77-ата минута гостите останаха и в намален състав след като Виктор Санчес получи втори жълт и червен картон за игра с ръка. В 84-ата минута пък Роналдо продължи с пропуските и сам срещу вратаря стреля в аут. Две минути по-късно обаче каталунците можеха да върнат интригата, но Раул Родригес от близо не успя да прати топката в мрежата на съперника.

В крайна сметка обаче Реал продължава напред в турнира и там очаква победителя от двойката Атлетико (Мадрид) и Атлетик (Билбао).