Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0 /почивка/

Арда повали Добруджа 07 с 3:0 в Кърджали

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) надигра като домакин Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:21) в изтеглен мач от междинния 14-ти кръг от Суперлигата, игран в местната зала "Арпезос".

С този успех волейболистите от Кърджали записаха 5-та победа в шампионата досега, като с 9 загуби и 18 точки се изравниха с Пирин, но разложани имат мач по-малко, тъй като играят утре.

Волейболистите на Арда за пореден спазиха правилото да се представят силно у дома, като не се огънаха пред набралия скорост отбор от Добрич и зарадваха своите поддръжници, изпълнили зала "Арпезос". Със стабилна игра домакините не оставиха никакъв шанс за гостите и ги повалиха за три гейма. Основното им преимущество бе добрият начален удар от флот, с който те разбиваха посрещането на съперника. Разпределителят Делчо Раев умело дирижираше играта на целия състав, а Невен Нешев бе неспасяем в атака, като направи много силен мач за своите. И през трите гейма волейболистите от Кърджали взимаха аванс, като в първите две части той достигаше до 7-8 точки. Единствено в третата част добруджанци оказаха по-голям отпор, но до обрат не се стигна и волейболистите на Арда затвориха мача с чиста победа.