Хеттрик на Акуилани не беше достатъчен за Фиорентина в голово шоу (видео)

В истински спектакъл се превърна мачът от 21-ия кръг на Серия "А" между Фиорентина и Дженоа. Очакванията за лесна домакинска победа не се оправдаха и срещата завърши 3:3. Над всички на терена беше халфът на "виолетовите" Алберто Акуилани, но дори неговият хеттрик не помогна на тима на Винченцо Монтела да грабне трите точки. Двубоят ще се запомни и с някои грешни съдийски решения, но по-важното е, че двата отбора атакуваха от първата до последната минута и не оставиха публиката на "Артемио Франки" да скучае нито за миг.

Мачът започна с пропуск на Алесандро Матри, а след това опасен удар на Мануел Паскуал беше блокиран от защитник на "грифоните". В 27-ата минута левият бек на Дженоа Лука Антонели падна в наказателното поле и реферът Дино Томази отсъди дузпа. Повторенията обаче показаха, че Антонели е симулирал и вратарят на Фиорентина Нето с право недоволстваше от решението. Това не трогна Алберто Джилардино, който майсторски реализира от бялата точка срещу бившия си отбор.

Само 5 минути по-късно домакините също получиха дузпа. Тя бе отсъдена за задържане на Масимо Амброзини от Себастиан Де Майо. Акуилани стреля излъга Матия Перин и изравни. "Виолетовите" още не се бяха зарадвали на гола, когато Дженоа за втори път поведе. Този път атаката се разви отдясно и беше завършена с точен шут на Лука Антонини. Фиорентина отговори подобаващо и в 42-ата минута Акуилани вкара втория си гол за 2:2.

След почивката двубоят продължи да е изпъстрен с интересни ситуации. В 50-ата минута съдията неправилно отмени гол на Акуилани заради несъществуваща засада. Последва греда за Дженоа след удар на Муса Конате, а в 57-ата минута Алберто Акуилани все пак стигна до хеттрик след пас на Хоакин и плътен удар, който направи безпомощен Перин.

Четвърт час преди края в игра за Фиорентина се появи новото попълнение Андерсон. Малко след това обаче защитата на домакините остави непокрит Ди Майо и той се разписа за крайното 3:3.

В класирането "виолетовите" са на 4-о място с 41 точки, а Дженоа заема 11-а позиция с 27 точки.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Каляри, а Дженоа излиза в градското дерби срещу Сампдория.