Атлетико ликува след голова фиеста на "Вайекас" (видео)

След две поредни равенства в Примера Атлетико Мадрид се върна към победите и поне за два часа оглави временното класиране. "Дюшекчиите" не се затрудниха с Райо Валекано и спечелиха с 4:2, като по този начин изместиха Реал Мадрид от лидерската позиция. Отборът на Диего Симеоне обаче ще отстъпи водачеството на Барселона, ако каталунците вземат трите точки в домакинството си на Малага.

Визитата на "Вайекас" премина безпроблемно за Атлетико. Симеоне бе дал почивка на част от титулярите си във връзка с все по-натоварения график на тима, но въпреки това разликата в класите бе очевидна. Два гола отбеляза Арда Туран, а другите попадение за символичните гости бяха дело на Давид Вийя и Диего Коща - негово първо за 2014 година. За Райо се разписаха Жонатан Виера и Хоакин Ларивей, а Виера пропусна и дузпа при 0:1.

Атлетико поведе в 8-ата минута с фирмено изпълнение на Давид Вийя, но малко по-късно десният бек Хавиер Манкийо препъна противников футболист в наказателното поле и Ундиано Майенко посочи бялата точка. Дузпата изпълни Жонатан Виера, който стреля слабо и Тибо Куртоа спаси. Гостите наложиха контрола в средата на терена и вторият гол във вратата на Рубен Мартинес беше въпрос на време. Отбеляза го Арда Туран, който завърши перфектна атака, преминала през Диего Коща и дебютиралия като титуляр в Примера Хосе Соса.

В края на полувремето в действията на Атлетико се забеляза известно отпускане. Няколко грешки на младия Манкийо доведоха до напрежение пред Тибо Куртоа, а в 40-ата минута се стигна и до гол за Райо. Негов автор стана Виера, който се оказа непокрит в наказателното поле и отчасти изкупи вината си за пропуснатата дузпа. Надеждите на домакините за обрат не продължиха дълго. В добавеното време на първата част Арда Туран засече центриране на далечната греда и вкара трети гол за "рохибланкос".

В началото на второто полувреме Диего Коща пропусна да реши всичко, пропускайки от изгодна позиция, а голямата надежда на Атлетико Оливер Торес получи контузия в рамото и бе принудително сменен само няколко минути след влизането си в игра. Четвърт час преди края Филипе Луиш проби по левия фланг и асистира на Диего Коща за 20-ия му гол в първенството. Домакините отговориха в ответната атака с красиво попадение на Ларивей с глава, но нямаха сили за нещо повече.

Двубоят на "Вайекас" бе под номер 100 за Коке с екипа на Атлетико, а неговият отбор постигна 17-а победа от 21 мача. Райо пък регистрира 15-а загуба и е на предпоследно място с едва 16 точки.