Класическа Барса отново окупира върха (видео)

Барселона разгроми с 3:0 Малага в двубой от 21-ия кръг на Примера и отново оглави класирането. Отборът на Херардо Мартино временно беше отстъпил на трета позиция след победите на Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, но със спечелените три точки си върна първото място.

Головете за Барса отбелязаха Жерард Пике, Педро Родригес и Алексис Санчес. В края на двубоя под бурните овации на публиката на "Камп Ноу" в игра се появи Ибрахим Афелай, който беше извън терените близо две години.

Барселона вече има 54 точки и изпреварва по голова разлика Атлетико, а Реал е трети с 53 точки. Малага остана на 16-а позиция, като е съвсем близо до зоната на изпадащите.

Барса започна в предни позиции с Лионел Меси, Алексис Санчес и Педро Родригес, а от състава липсваха контузените Неймар и Андрес Иниеста. Преди първия съдийски сигнал феновете на "Камп Ноу" се насладиха на специално видео с изпълнения на капитана Чави Ернандес, който вече има над 700 мача с екипа на каталунския гранд.

Единственият чист нападател в единайсеторката на Малага беше Роке Санта Крус, но парагваецът се контузи още в средата на първото полувреме и беше заменен от младия поляк Бартоломей Павловски.

Срещата очаквано започна с домакински натиск, но футболистите на Малага се бранеха спокойно и опасните положения пред Вилфредо Кабайеро не бяха много. Барса можеше да поведе в 5-ата минута, когато Алексис се отскубна от Виторино Антунеш, но техничният му удар се отби от гредата. Гостите отговориха с коварен изстрел от фаул на Сержио Барбоза - Дуда, спасен от Виктор Валдес.

До средата на полувремето Барселона не успяваше да преодолее солидния отбранителен вал пред вратата на Кабайеро. В 31-ата минута Малага дори имаше шанс да поведе, но Виктор Валдес показа забележителен рефлекс и изби. В ответната атака Жорди Алба стреля опасно, но Кабайеро се намеси добре. След това добра възможност се откри и пред Педро, който прати топката в аут.

В 39-ата минута отново Жорди Алба беше близо до гола. Левият бек на Барса напредна мощно, но прехвърли и Кабайеро, и вратата. Минута по-късно бранителите на Малага сгрешиха и резултатът беше открит. Чави центрира от корнер, нисичкият Алексис отклони с глава към Пике и той хладнокръвно реализира - 1:0.

В началото на второто полувреме Малага направи едно-две добри слизания към вратата на Валдес, но в 55-ата минута Педро вкара за 2:0 и до голяма степен уби интригата. Крилото на Барса получи перфектен пас от Меси, финтира защитник и насочи топката в далечния ъгъл. Не след дълго Алекс Санчес също се разписа, а Педро този път влезе в ролята на асистент. Головата атака започна от Меси, който намери бързоногия Педро, а той поднесе топката на Алексис и за чилиеца остана най-лесното.

В оставащите минути Барса видимо намали темпото, а за гостите най-важното беше да не получат още голове, Малко преди края Мартино смени Алексис с Ибрахим Афелай. Холандецът се завърна в игра след близо две години извън терените заради контузия и получи много топъл прием от публиката на "Камп Ноу".