ЦСКА изпусна груби казахстанци, които разбиха носа на червен талант (видео)

ЦСКА стартира зимните контроли с 0:0 срещу Жетису от Казахстан. Проверката се игра в Сиде в турския курорт Анталия, където "армейците" са на подготовка. "Червените" имаха по-чистите положения, като в 36-ата минута Марсиньо удари греда, а на два пъти изстрели на Григор Долапчиев нацелиха мрежата от външната страна. Мартин Петров също нямаше късмет, след като в 69-ата минута прецизен негов изстрел беше спасен от вратаря на съперника.Последваха две добри флангови атаки на футболистите на Стойчо Младенов - по една от ляво и дясно. Първо Галчев изведе Карачанаков, който центрира добре, но казахстански защитник изби в корнер. Няколко минути по-късно Косоко направи отлично двойно подаване с Мартин Петров и центрира остро по земя, но Карачанаков закъсня с включването си и бе изпреварен от бранител на противника.

От своя страна Жетису рядко поглеждаше към червената врата, но на два пъти през втората част успя да създаде две не лоши голови положения. Едното бе спасено от Стоян Колев, а при другото казахстанският футболист стреля високо над вратата от 9-10 метра.

Отборът от Казахстан вбеси българите с грубата си игра, като от това пострада талантът на ЦСКА Васил Попов. В 66-ата минута той беше ударен лошо в главата и трябваше да бъде заменен принудително. Оказа се, че защитникът е с разбит нос. Той се изправи на крака и се прибра в хотела, където лекарският екип се зае със задачата да се погрижи за травмата.

Треньорът Стойчо Младенов заложи на два различни състава през двете полувремена, като само въпросният Попов остана и след почивката. След напускането му на терена се завърна и Петър Витанов, който също игра през първите 45 минути.

До последно проверката бе под въпрос заради лошото време. Малко преди началния час мачът дори бе преместен на друг терен.

Оставащите контроли на ЦСКА:

29 януари - Адмира Вакер (Австрия)

2 февруари – 17:00 ч. – Есберг (Дания)

5 февруари – 17:00 ч. – Дебрецен (Унгария)

8 февруари – 17:00 ч. – Славия Прага (Чехия)

ЦСКА - ЖЕТИСУ 0:0

ЦСКА (I полувреме): Райс Мболи, Васил Попов, Джаксън Менди, Валентин Илиев, Браян Ереро, Стивън Сънди, Неманя Милисавлевич, Марсиньо, Тони Силва, Петър Витанов, Григор Долапчиев