Ливорно с първа победа от ноември (видео)

Отборът на Ливорно сложи край на черната си серия от поредни мачове без победа в италианското първенство, след като надигра с 3:1 като домакин Сасуоло в двубой от 21-ия кръг на Серия "А". Ливорно имаше само една спечелена точка в последните си 9 срещи и преди днешния мач бе с 5 поредни загуби. Днес обаче Ливорно се поздрави с успех под ръководството на новия си треньор Доменико Ди Карло. Още в 5-ата минута Леандро Греко откри резултата в полза на Ливорно, а в 11-ата и 26-ата домакините реализираха още две попадения, които бяха дело съответно на Паулиньо и Марко Бенаси. В 28-ата минута младата звезда на Сасуоло Доменико Берарди намали на 1:3 от дузпа, но възпитаниците на Еузебио Ди Франческо не успяха да сторят нищо повече.

Последната победа на Ливорно в шампионата бе на 3 ноември 2013 година - 1:0 при домакинството на Аталанта. Ливорно събра 16 точки и в момента заема предпоследното 19-о място в класирането, като е на 2 точки от зоната на спасението. Сасуоло пък е 17-и със 17 точки. За Сасуоло това е шеста загуба в последните седем срещи на тима.