Фантастичен Тодор Скримов с 22 точки! Латина падна от Кунео с 2:3 след контузия на българина

Андреоли (Латина), с българския национал Тодор Скримов в състава си, загуби с 2:3 (25:18, 25:23, 23:25, 21:25, 9:15) от Бре Ланути (Кунео) в среща от 14-ия кръг на мъжкото волейболно първенство на Италия. Българския национал реализира 22 точки (2 аса, 1 блок, 66% ефективност в атака, 39% перфектно и 61% позитивно посрещане) в първите 4 гейма на мача. В края на 4-ата част Тодор Скримов получи крамп на крака и не можа да играе в тайбрека, което се оказа фатолно за домакините.

Най-резултатен за Андреоли стана сръбският диагонал Саша Старович, който се отличи с 29 точки (2 аса, 1 блок, 48% ефективност в атака).

За Кунео Габриеле Маруоти записа с 15 точки.

АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 2:3 (25:18, 25:23, 23:25, 21:25, 9:15)
ЛАТИНА: Кармело Джито 11, Данииле Сотиле 4, ТОДОР СКРИМОВ 22, Питере Верхеес 7, Саша Старович 27, Адреас Фрагос 6 - Салваторе Росини-либеро (Джейсън де Роко 1, Матео Парис, Франческо Фортунато)
Старши-треньор: Дарио Симони
КУНЕО: Олег Антонов 4, Альберта Казаней 10, Емануел Кохут 3, Джорджо Де Тони 13, Мануел Косчионе, Габриеле Маруоти 15 - Даниеле Де Пандис-либеро (Хавиер Гонсалес 8, Йерон Раувердинк 9, Аимоне Алети 3, Антонен Рузие 8)
Старши-треньор: Роберто Пиаца.