Изключителен Агуеро вкара три гола за половин час и спаси Ман Сити от сензационно отпадане (видео)

Манчестър Сити показа характер и се спаси от сензационна загуба на своя "Етихад Стейдиъм", стигайки до обрат и победа с 4:2 над Уотфорд в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп. Заемащият 15-о място в Чемпиъншип отбор водеше с 2:0 до 60-ата минута след голове на Фернандо Форестиери (21') и Трой Дийни (20'). След страхотно представяне на Серхио Агуеро, който реализира хеттрик (60', 79' и 90') и вече има 25 гола от началото на сезона, както и щастлив гол на Александър Коларов (87'), домакините стигнаха до пълен обрат и продължават на 1/8-финалите.

Началото на двубоя бе повече от шокиращо за феновете на "гражданите", след като Уотфорд водеше с два гола след половин час игра. Контраатаките на "стършелите" бяха изключително опасни и те заслужено стигнаха до този аванс. Първо, в 21-ата минута, Трой Дийни намери много добре Форестиери, който пусна топката покрай Пантилимон. Девет минути след това самият Дийни покачи на 0:2. Шон Мъри изнесе много бързо топката, подавайки към Икечи Аня, който асистира на капитана на Уотфорд.

В 60-ата минута Серхио Агуеро най-сетне върна едно попадение. Бонд спаси удар на Джеко, но аржентинецът довкара топката в опразнената врата - 23-ти гол за Кун от началото на сезона. В тези минути домакините играеха с четирима в атака, като Джеко, Агуеро, Йоветич и Навас бяха заедно на терена. Натискът даде резултат и в 79-ата минута Агуеро изравни с втория си гол в мача с техничен удар с левия крак. В 87-ата минута Коларов направи обрата пълен. Сърбинът стреля от над 30 метра, а Джонатън Бонд не се намеси добре и позволи някак топката да мине под плонжа му. Веднага след това Аня бе близо до изравняването. В добавеното време Агуеро оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Навас и прати Манчестър Сити на 1/8-финал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УОТФОРД 4:2

0:1 Форестиери (21')
0:2 Дийни (30')
1:2 Агуеро (60')
2:2 Агуеро (79')
3:2 Коларов (87')
4:2 Агуеро (91')