Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

ЦСКА изпусна КВК в "Орловец", 40-годишен ветеран изведе Габрово до успех с 3:2

Волейболният отбор на ЦСКА изпусна отлична възможност да запише ценна победа като гост на вицешампиона КВК Габрово в Суперлигата. "Червените" поведоха с 2:1 гейма, но в крайна сметка момчетата на треньора Любомир Герасимов измъкнаха драматичен успех с 3:2 (25:18, 16:25, 20:25, 25:23, 15:9) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Орловец". В основата на победата за домакините бяха 40-годишния опитен разпределител и играещ помощник-треньор Николай Найденов, който влезе в средата на четвъртия гейм, либерото Добромир Иванов, който игра страхотно цяла среща, и Станислав Петков, който имаше отлични изяви в края.

Така габровци имат 30 точки след 11 победи, 1 загуба и мач по-малко, докато ЦСКА са с 21 точки след 8 победи и 5 загуби. В следващия междинен 14-ти кръг КВК Габрово гостуват на Нефтохимик 2010 в Бургас, а "червените" са домакини на аутсайдера Дунав (Русе). Срещите са в сряда (29 януари) от 18,00 часа.

Първият гейм на срещата започна с две грешки на "червените" и 2:0. Последва равенство при 3:3 след атака на Милен Илиев и блокада на Живко Иванов. Гостите даже успяха да дръпнат с 5:3 след контра на Бранимир Грозданов и ас на Красимир Георгиев. Прекъсването, което взе наставника на габровци Любо Герасимов, даде ефект и домакините изравниха при 5:5 след две атаки в аут на Грозданов и Илиев от ЦСКА. Все пак техническата пауза дойде при 8:6 за вицешампионите след контра на Минчо Минчев и блокада на опитния Костадин Стойков. Последва контра на разпределителя Николай Кичуков и 9:6. Резултатът стана 11:7 след блокада на Красимир Гайдарски и тайм-аут за Сашо Попов. Въпреки това, последва блок на Стойков и 12:7. Постепенно разликата нарасна до 15:9 след задържана топка на Краси Георгиев и 16:10 след силна атака на Станислав Петков. Преднината на габровския тим стана 19:11 след грешка в атака на Грозданов и отлична блокада на Петков. Играта продължи точка за точка до 23:15 след атака през центъра на Красимир Гайдарски, след което КВК Габрово спокойно взе гейма с 25:18 след нова силна атака на Петков.

Втората част тръгна отлично за ЦСКА, които бързо поведе с 4:0 след атаки на опитния капитан Ивайло Стефанов и Милен Илиев и блокада на Краси Георгиев. Независимо от тайм-аута за Любо Герасимов, последва грешка в атака на Станислав Петков и 5:0. До техническата пауза резултатът стана 8:2 след атака през центъра на Краси Георгиев. Последваха силна атака на Петков и аут на влезлия като резерва за ЦСКА Бойко Бонев и 8:4. "Червените" възстановиха преднината си при 11:5 след успешна атака на Бонев и аут на Петков от габровци. Двата отбора продължиха равностойно до 16:10 след грешка при мрежата на домакините. Последва ас на Ивайло Стефанов и 17:10. Двата тима отново продължиха равностойно до 21:14 след грешка на главния съдия Петър Харизанов. В крайна сметка ЦСКА без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:16 след блок-аут на Ивайло Стефанов и изравниха на 1:1.

И третия гейм стартира много добре за "червените", които дръпнаха с 4:1 след ас на Живко Иванов последван от контри на Милен Илиев и Краси Георгиев през центъра. Постепенно габровци стигнаха до равенство при 5:5 след неразбирателство в състава на ЦСКА и контра блок-аут на Минчо Минчев. Все пак техническото прекъсване дойде при 8:5 за момчетата на Сашо Попов след грешка на Станислав Петков последвана от контра през центъра и блокада на Краси Георгиев. Последваха контри на Милен Илиев и Ивайло Стефанов от втора линия и 10:5. Въпреки усилията на домакините, второто техничческо прекъсване дойде при 16:12 за ЦСКА след блок-аут на Ивайло Стефанов. Постепенно габровци намалиха изоставането си до 16:18 след силна атака от втора линия на Петков и грешка на разпределителя на "червените" Георги Сеганов. Гостите си върнаха преднината при 21:17 след ас на Бойко Бонев. ЦСКА спокойно спечели гейма с 25:20 след блокада на Бонев и поведе с 2:1.

Четвъртата част също тръгна добре за ЦСКА, които поведоха с 3:1 след атака през центъра на Краси Георгиев и грешка на Станислав Петков и с 5:2 след контра на Бойко Бонев. Въпреки тайм-аута за Любо Герасимов и КВК Габрово, последва блокада на Бонев и 6:2. Разликата се запази до 8:4 след блок-аут на Бонев. Резултатът стана 10:5 след контра на Ивайло Стефанов. В този момент в игра за домакините се появи опитния разпределител и играещ помощник-треньор Николай Найденов. Габровци върнаха две точки и намалиха до 11:8 след атаки на Петков. Резултатът стана 12:10 след ас на Костадин Гаджанов, което накара Сашо Попов да вземе тайм-аут. Това даде ефект и "червените" възстановиха преднината си при 14:10 след нови две успешни атаки на Минчев. Домакините моментално изравниха при 14:14 след атака на Петков, контра от втора линия на Минчо Минчев и две грешки на ЦСКА. Габровският тим даже поведе с 15:14 след технично отиграване на влезлия като резерва Иван Власев. Последваха две грешки на габровци и 16:15 за ЦСКА. Двата отбора продължиха равностойно до 20:20 след няколко миниобрата, след което КВК Габрово поведе с 22:20 след атака в аут на Милен Илиев от гостите и силна контра на Петков. Въпреки тайм-аута за Сашо Попов, последва контра на Минчев и 23:20. "Червените" успяа да изравнят при 23:23 след три грешки на вицешампионите, но в крайна сметка домакините измъкнаха гейма с 25:23 след сервис в аут на разпределителя на ЦСКА Георги Сеганов и контра блок-аут на Петков, с което вкараха мача в тайбрек.

Петият решителен гейм започна малко по-добре за габровци, които поведоха с 4:2 след атака на Станислав Петков и блокада на Иван Власев. Разликата нарасна до 7:3 след нови две мощни атаки на Петков. Размяната на полетата пък дойде при 8:4 след атака през центъра на Власев. Последва блок на Петков и 9:4. Двата тима продължиха равностойно до 12:7 след блокада на Костадин Гаджанов. КВК Габрово безпроблемно спечелиха тайбрека с 15:9 след грешка на ЦСКА, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за габровския тим отново бе Станислав Петков с 23 точки (1 блок, 2 аса, 59% ефективност в атака, 47% позитивно и 33% перфектно посрещане), а Минчо Минчев добави 20 точки (2 блока и 36% ефективност в атака) за победата. За "червените" опитният капитан Ивайло Стефанов (1 блок, 1 ас, 46% ефективност в атака, 56% позитивно и 25% перфектно посрещане) и Милен Илиев (40% ефективност в атака) реализираха съответно 19 и 17 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

КВК ГАБРОВО - ЦСКА 3:2 (25:18, 16:25, 20:25, 25:23, 15:9)