Ливърпул премина без проблеми през Борнемут и е на 1/8-финал (видео)

Ливърпул победи без особени проблеми Борнемут с 2:0 като гост и се класира за петия кръг на турнира за Купата на Англия. Виктор Моузес (26') и Даниел Стъридж (60') се разписаха за тима на Брендън Роджърс, който заложи на силен стартов състав, без да дава почивка на ключовите си играчи.

Моузес откри резултата в 26-ата минута. Луис Суарес центрира отдясно към нигериеца, който стреля от границата на наказателното поле, топката премина между краката на двама бранители на Борнемут и влезе до близката греда. Стражът на домакините Лий Кемп също не успя да реагира добре в тази ситуация. Голът обаче не пречупи играчите на Борнемут, които създадоха няколко добри възможности пред вратата на Брад Джоунс, но Андрю Сърман пропусна най-чистото положение, от което можеше да изравни резултата. Джордън Хендерсън пък пропиля възможността да покачи на 0:2, като от десетина метра прати топката над вратата.

След почивката Ливърпул продължи да действа пестеливо на "Голдсендс Стейдиъм". В 58-ата минута домакините можеха и да получат дузпа, след като Мартин Кели издърпа за фланелката Франсис в наказателното поле, но главният рефер Лий Пробърт подмина ситуацията.

След час игра Даниел Стъридж удвои, след като бе изведен по перфектен начин от Суарес и стреля в далечния ъгъл за 0:2. В 72-ата минута удар на английския национал срещна напречната греда. До края Стъридж и Суарес пропуснаха много добри възможности да направят победата на гостите класическа. Брад Джоунс пък спаси опасен изстрел на Грабан, с което запази резултата.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:2

0:1 Моузес (26')
0:2 Стъридж (60')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!