Ботев (Пд) направи зрелищен хикс във втората контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши 2:2 с руския Уфа във втората си контролна среща в Кипър. Иван Цветков се разписа в 27-ата минута, а Безденежник изравни в 66-ата. Ромарио Кортзорг отново даде преднина на "канарчетата" в 74-ата минута, но в 90-ата минута Голубов спаси шестия в руския втори ешалон от загуба.

"Жълто-черните" започнаха силно и в 11-ата минута. Сърдажн Лучин отправи първи удар към една от двете врати, но прати топката в аут. Малко след него и Йордан Христов не бе точен. В 27-ата минута футболистите на Станимир Стоилов изградиха многоходова атака, преминала през Куртеан и Христов, след това кълбото стигна до Мариян Огнянов, който намери Цветков и опитният голмайстор се разписа с диагонален изстрел.

До края на полувремето Куртеан и Енрике пропуснаха добри възможности за ново попадение.

На почивката "канарчетата" започнаха с почти изцяло нов състав и това веднага се отрази на представянето им. В 66-ата минута резервният вратар Росен Андонов сбърка в опита си да намери съотборник, Безденежник се възползва от грешката и с мощен шут изравни.

Осем минути по-късно "жълто-черните" отново поведоха. След изпълнение на фаул топката попадна в Ромарио, който отправи страхотен удар и не остави шанс за реакция на руския вратар. В оставащите минути Луис Педро на два пъти не можа да реши всичко в мача и пловдивчани бяха наказани за тези пропуски. В добавеното време Димитър Везалов сбърка при изнасянето на кълбото, Голубов се възползва и с точен удар фиксира крайното 2:2.

БОТЕВ (ПД) - УФА 2:2
1:0 Цветков (27)
1:1 Безденежник (66)
2:1 Ромарио (74)
2:2 Голубов (90)

БОТЕВ (ПД): Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Серджан Лукин, Артур Енрике, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Вандер Виейра, Алекандро Куртеан, Мариян Огнянов, Иван Цветков (Росен Андонов, Димитър Везалов, Александру Бенга, Филипов, Веселин Минев, Анисе Абел, Луис Педро, Феребори Доре, Ромарио Кортзорг, Серкан Юсеин)

снимка: botevplovdiv.bg