Арсенал тресна Ковънтри за ФА Къп (видео)

Лидерът в Премиър Лийг Арсенал разгроми с 4:0 Ковънтри в 1/16-финален мач за ФА Къп на "Емиратс". Германският национал Лукас Подолски блесна с два гола през първото полувреме за "артилеристите" след асистенции на сънародниците си Месут Йозил и Пер Мертезакер. Ковънтри опита да окаже съпротива в началото на втората част, но единственото, до което стигна беше удар в гредата на Леон Кларк. Всичко свърши в шест минути преди края, когато Оливие Жиру направи резултата класически след асистенция на Киърън Гибс. Санти Касорла оформи крайното 4:0 минута преди края. Така Арсенал се класира на 1/8-финалите. ФА Къп е една от целите пред Арсенал през сезона, което  е видно и от силния стартов състав, с който започна Арсен Венгер. Двубоят беше белязан и от малък инцидент. Фен на Ковънтри нахлу на терена, облечен в Т-шърт с призив за напускането на клубните собственици.

Арсенал - Ковънтри 4:0

1:0 - Подолски (15)
2:0 - Подолски (27)
3:0 - Жиру (84)
4:0 - Касорла (89)