"Калдерон" видя трудна победа на Атлетико (видео)

"Калдерон" видя трудна победа на Атлетико  (видео)

Атлетико Мадрид надви с 1:0 Атлетик Билбао в първа среща от 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Настоящият носител на трофея стигна до успеха с поапдение на Диего Годин в 41-ата минута. По този начин "дюшекчиите" сложиха край на серията от два мача без победа на "Висенте Калдерон".

Наставникът на мадридчани Диего Симеоне даде почивка на някои от титулярите си в лицето на Жоао Миранда, Арда Туран, Давид Вийя и капитана Габи Фернандес. Вместо тях от първата минута започнаха Тоби Алдервейрелд, Кристиан Родригес, Адриан Лопес и Джошуа Гилавоги.

Гостите от Билбао също не бяха в оптимален състав, но Ернесто Валверде не се поколеба да заложи на любимото си 4-3-3, като в предни позиции действаха Ибай Гомес, Оскар де Маркос и Кике Сола.

Атлетико притисна съперника от самото начало и можеше да поведе в 7-ата минута, но Диего Коща не успя да засече центрирането на Коке. Малко по-късно добър шанс се откри и пред Андер Ерера, но халфът на баските прати топката над вратата. Гостите действаха много спокойно и рядко допускаха опасни ситуации пред вратата на Яго Ерерин. В 41-ата минута обаче поредното перфектно центриране на Коке беше посрещнато с глава от Диего Годин, който откри резултата.

На почивката в игра за домакините се появи Габи и тимът на Симеоне изцяло овладя средата на терена. Атаките на гостите от Билбао обаче също не бяха безопасни и при една от тях далечен удар на Де Маркос едва не изненада Тибо Куртоа.

Футболистите на Атлетик все по-често атакуваха, но това даде възможност на домакините да се възползват от свободните пространства в половината на съперника. Лош пас на Габи провали една от най-интересните атаки на Атлетико, а в последните минути вратарят на баските Ерерин изпусна топката, но Арда Туран бе твърде изостанал и нямаше как нанесе решителния удар.

В крайна сметка Атлетико си осигури минимален аванс преди реванша на "Сан Мамес", който се очертава да е изключително интересен и непредвидим.

АТЛЕТИКО МАДРИД - АТЛЕТИК БИЛБАО 1:0 (1:0)
1:0 Д. Годин (41)