Реал Сосиедад взе солидна преднина над Сантандер (видео)

Реал Сосиедад почти си гарантира продължаване на полуфинал за Купата на Испания, след като спечели с категоричното 3:1 срещу Сантандер в първия четвъртфинален двубой между двата тима. Баските надиграха своя съперник и взеха солидна преднина преди реванша.

Мачът започна прекрасно за домакините, които още в 4-ата минута взеха преднина в резултата. Карлос Вела центрира към Микел Гонзалес, който от близо засече топката във вратата за 1:0. Сантандер отговори с опасен изстрел на Андреу от фаул, при който вратарят с мъка спаси, а топката се отби и от гредата. Само три минути по-късно обаче Вела намери Чори Кастро в наказателното поле, а той веднага продължи към Микел Гонзалес, който от близо с глава заби втория си гол в мача - 2:0. В 43-ата минута пък попадение на Вела бе отменено правилно заради засада.

И през втората част Реал бе по-активният отбор и в 56-ата минута Харис Сеферович направи страхотен пропуск очи в очи с вратаря. В 62-ата минута обаче домакините все пак стигнаха и до трети гол след като при едно центриране по земя топката бе пропусната за непокрития Карлос Вела, който с техничен удар направи резултата класически.

В края обаче домакините леко се поотпуснаха и позволиха на своя съперник да върне едно попадение след като Коне с глава в 83-ата минута простреля вратата за 3:1 и върна лека интрига за реванша.