Евро 2024: Турция - Грузия 2:1

Ботев (Луковит) отстрани с мъка пловдивския Локомотив за Купата на България

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) надигра Локомотив 1926 (Пловдив) с 3:2 (25:13, 24:26, 25:23, 17:25, 16:14) в мач от първия кръг за Купата на България при мъжете, игран в Пловдив. С този успех тимът от Луковит, който се подвизава в Суперлигата на България  продължава напред във втория кръг на надпреварата, който ще бъде на 4 февруари, а двойките ще бъдат определени чрез жребий.

Победата дойде трудно за Ботев, които се представиха много колебливо в мача и допуснаха огромни амплитуди в играта си. От своя страна домакините пък играха много навито, като дадоха солиден отпор на съперника и доведоха мача в тайбрек. В петата решителна част играта бе равностойна до 8:8, когато пловдивчани взеха инициативата и поведоха с 14:12. Когато обаче им трябваше само точка да затворят гейма и мача те не успяха да устискат до край и изпуснаха реална възможност за триумфират с крайния успех. Волейболистите от Луковит използваха момента, като успяха да изравнят 14:14 , а крайната победа бе спечелана от тях, след като отбелязаха четири точки от блокада в решителните моменти.