Реал Мадрид си тръгна с победа от Барселона (видео)

Реал Мадрид победи с 1:0 Еспаньол като гост в първия двубой от 1/4-финалите на турнира за Купата на краля и очаква спокойно реванша на "Сантяго Бернабеу".
Попадението отбеляза Карим Бензема с глава в 25-ата минута. Това беше гол №101 за французина с екипа на Реал.

Треньорът на мадридчани Карло Анчелоти гледаше много сериозно на двубоя и заложи на звездното трио Гарет Бейл, Карим Бензема и носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо в атака. Мадридчани създадоха много положения, но не успяха да ги материализират. Шансът пък попречи на Роналдо на два пъти да се разпише, като в едната ситуация гредата спаси домакините от негов гол.

Белите от Мадрид, които излязоха в резервните си оранжеви екипи, започнаха много активно в търсене на ранен гол, който да предреши мача и да направи задачата им за реванша по-лека.

Още в 3-ата минута пред Кристиано Роналдо се откри възможност да стреля. Португалецът отправи изстрел по земя от границата на наказателното поле, но малко не достигна на Бейл да засече топката и тя излезе в аут.

Гостите продължиха да бъдат много активни, а Роналдо сякаш беше навсяъде по терена - №7 на Реал изникваше ту на фланговете, ту в центъра на атаката.
Еспаньол стигна до първата си добра възможност едва в 15-ата минута, когато след едно коварно изпълнение на ъглов удар се наложи Касийяс да се намесва. Три минути по-късно Пици пропусна страхотна възможност да изведе Еспаньол напред. Той получи топката точно пред вратата на Касийяс, но стреля много неточно в аут.

Отговорът на Реал не закъсня. Звездата на гостите получи пас от Лука Модрич на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля мълниеносно. Вратарят Касийя отклони с пръстите си топката и тя срещна напречната греда. Сантиментри разделиха Еспаньол от попадение. Касийя обаче беше безпомощен в 25-ата минута, когато след центриране отдясно Карим Бензема с глава опъна мрежата. В следващата атака за малко ролите да се сменят. Бензема напредна отляво, центира, а Кристиано Роналдо опита задна ножица, но се размина с топката за малка.

До края на полувремето Реал имаше още две страхотни възможности за гол. Първо Гарет Бейл изпълни опасно пряк свободен удар и Касийя с мъка отби. В самия край на полувремето пък Анхел ди Мария отправи мощен изстрел от дясното крило, но доста неточен.

Второто полувреме започна много динамично, като домакините бяха по-активни в първите минути. Опасностите пред вратата на Касийяс се редуваха една след друга, като в основата на всички беше капитанът на Еспаньол Серхио Гарсия. Ветеранът обаче нямаше късмет. С шанса се размина и Кристиано Роналдо. В 57-ата минута звездата на Реал опита удар с глава след центриране на Ди Мария, но топката не начери целта. Аржентинецът продължи с ювелирните си подавания. В 63-ата минута той изведе очи в очи с Касийя Арбелоа, но съотборникът му успя да преодолее стража. В 67-ата минута Реал отново беше близо до второ попадение, но Бензема предпочете да стреля, вместо на подаде на чакащия топката на опразнена врата Кристиано Роналдо.

В 83-ата минута Еспаньол стигна до най-чистото си положение за гол. В основата му отново беше Серхио Гарсия. Той намери Кордоба, който се справи с опеката на Пепе и Арбелоа, стреля, но топката беше спряна с майсторска намеса от страна на Икер Касийяс, който си спечели овациите на трибуните.
До края имаше още една ситуация пред вратата на Касийяс, но домакините така и не стигнаха до гол.
Така Реал записа 18-и поред мач без загуба и 6-и без допуснат гол.

Еспаньол - Реал Мадрид 0:1
0:1 - Бензема (25)

Еспаньол: Касийя, Сидней, Морено, Капдевила, Виктор, Абрахам, Лансароте (46-Фернандес), Торже (76-Кордоба), Пици (89-Стуани), Гарсия.

Реал Мадрид: Касийяс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич, Ияраменди, Ди Мария (73-Алонсо), Бейл (90-Хесе), Бензема (77-Иско), Роналдо.

Жълти картони: Виктор Санчес, Абрахам Гонсалес (Еспаньол);Серхио Рамос (Реал).

Главен съдия: Клос Гомес.