Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Рома изхвърли Ювентус от Купата на Италия (видео)

Отборът на Рома победи с 1:0 Ювентус като домакин в сблъсък от 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия и изхвърли торинския гранд от състезанието. "Вълците" от Рим спечелиха с късен гол на Жервиньо в 79-ата минута и по този начин си отмъстиха на "Старата госпожа" за загубата с 0:3 за първенство по-рано този месец. Шампионите обаче вероятно ще имат претенции за някои съдийски отсъждания, тъй като в началото на двубоя мароканският бранител на "джалоросите" Меди Бенатиа трябваше да бъде изгонен от игра, но получи само жълт картон, а секунди след началото на второто полувреме гол на Федерико Пелузо бе отменен.

Наставникът на Ювентус Антонио Конте бе дал почивка на вратаря Джанлуиджи Буфон, халфа Пол Погба и нападателния тандем Карлос Тевес - Фернандо Йоренте. В отсъствието на последните двама в атаката на "бианконерите" действаха Себастиан Джовинко и Фабио Куалярела. Старши треньорът на Рома Руди Гарсия пък бе оставил на пейката халфа Миралем Пянич за сметка на новото попълнение Раджа Наинголан, а гръцкият десен бек Василис Торосидис действаше в лявата част на отбраната.

В 11-ата минута Алесандро Флоренци напредна в половината на Юве и стреля по земя, но неточно. Три минути по-късно се стигна до доста спорна стиуация пред вратата на домакините. Съдията Паоло Талявенто отсъди фаул, след като прецени, че последният в отбраната на Рома Бенатиа е задържал откъсващия се сам срещу Морган Де Санктис Джовинко недалеч от дъгата на наказателното поле на "вълците". Талявенто обаче показа само жълт картон на мароканския защитник, въпреки че трябваше да извади червен.

В 31-ата минута ветеранът Франческо Тоти отправи мощен шут от въздуха от далечно разстояние, но не намери целта, въпреки че топката мина близо до вратата, пазена от резервния страж на "бианконерите" Марко Сторари.

На почивката Анджело Огбона смени Джорджо Киелини в отбраната на Ювентус.

Още в първата минута на втората част Федерико Пелузо изпрати топката в мрежата на Рома от много близко разстояние с глава, но попадението бе отменено, тъй като съдиите прецениха, че топката е излязла извън очертанията на игрището при центрирането - още една спорна ситуация, при която реферите взеха решение в ущърб на торинци.

В 56-ата минута Тоти центрира остро, но заелият добра позиция Андреа Бардзали изпревари Жервиньо миг преди котдивоарецът да играе с топката. Малко преди това Флоренци отправи безобиден удар с глава, който не намери очертанията на вратата на гостите. В 70-ата минута Де Санктис не се намеси добре при една центрирана към Пелузо топка и десният халф-бек игра с глава, но топката мина твърде далеч от опразнената врата на "вълците". В 76-ата минута Маурисио Исла проби опасно през центъра, но стреля неточно и Юве пропусна нелош шанс за гол.

В 79-ата минута Рома излезе напред в резултата. "Вълците" осъществиха бърза контраатака, в чиято основа бе резервата Миралем Пянич. Босненският халф навлезе на скорост в наказателното поле на гостите, подаде на нахлулия отляво Кевин Строотман, а холандският халф от аутлинията центрира към връхлитащия Жервиньо и котдивоарецът с атрактивен удар от въздуха насочи топката в мрежата зад безпомощния Сторари.

В 86-ата минута Жервиньо можеше да реши всичко. Котдивоарецът получи топката в наказателното поле на Юве, но ударът му по земя не затрудни Сторари. Две минути по-късно Клаудио Маркизио получи възможност да стреля малко пред наказателното поле на Рома, но шутът му бе много неточен. В добавеното време Пянич отправи опасен изстрел от фаул от далечно разстояние, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

Юве имаше своя шанс да изравни резултата и да изпрати мача в продължения във втората минута на добавеното време, когато чилийският халф Артуро Видал от добра позиция не уцели вратата, пазена от ветерана Морган Де Санктис.

В крайна сметка, "вълците" се поздравиха с победа и на 1/2-финалите ще играят с Лацио или Наполи. Миналия сезон Рома претърпя болезнено поражение с 0:1 на финала от градския си враг Лацио.

РОМА - ЮВЕНТУС 1:0
Жервиньо (79)

РОМА (4-3-3): Де Санктис; Майкон, Бенатиа, Кастан, Торосидис; Наинголан, Де Роси, Строотман; Флоренци (75-Пянич), Тоти (83-Ляич), Жервиньо

ЮВЕНТУС (3-5-2): Сторари; Бардзали, Бонучи, Киелини (46-Огбона); Исла, Видал, Пирло, Маркизио, Пелузо (81-Тевес); Куалярела, Джовинко (76-Йоренте)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бенатиа, Кастан, Флоренци (Рома); Видал, Пелузо (Ювентус)

СЪДИЯ: Паоло Талявенто

СТАДИОН: "Олимпико", Рим