Атлетик Билбао показа характер и се върна в топ 4 (видео)

Атлетик Билбао победи с 4:2 гостуващия Валядолид и си върна четвъртото място в Примера, където временно се беше настанил тимът на Виляреал. Баските изиграха много силен мач и въпреки че губеха до 65-ата минута, успяха да наложат волята си. Два гола за впечатляващия обрат реализира Ибай Гомес, а по веднъж се разписаха Оскар де Маркос и Андер Ерера. За Валядолид точни бяха Оскар Маркос и Валдет Рама.

Преди почивката съставът на Ернесто Валверде беше преследван от истински малшанс и пропусна няколко чисти положения, а Валядолид поведе при единствената си опасна атака с попадение на Оскар Маркос. Футболистите на Атлетик цели три пъти претендираха за дузпа, но реферът Фернандес Естрада така и не посочи бялата точка.

Вратарят на гостите Диего Мариньо правеше чудеса от храброст, но капитулира в 65-ата минута след изстрел на Ибай Гомес. Десетина минути по-късно авторът на изравнителния гол центрира в наказателното поле, Ариц Адурис свали топката за Де Маркос и той от няколко метра нямаше как да сбърка - 2:1.

До края домакините нямаха никакви проблеми и се забавляваха на терена. В 82-ата минута Ибай Гомес се разходи между няколко защитници и вкара втория си гол в мача, а малко по-късно Андер Ерера направи резултата 4:1 след центриране на Де Маркос. Валядолид все пак направи загубата си по-почетна благодарение на албанеца Валдет Рама, който се разписа в добавеното време.

Загубата остави гостите в зоната на изпадащите с 16 точки, колкото има и Райо Валекано. На дъното е Бетис с 11 пункта.