ЦСКА стартира с победа - червените показаха куп таланти с голям потенциал (видео+галерия)

ЦСКА спечели първата си контрола за новата година, след като надигра с 2:1 Локомотив (София) в Сандански. Армийците поведоха с попадения на Ивайло Чочев и Мартин Петров, а двайсет минути преди края Милан Йованович вкара почетния гол за своя отбор.

В тази среща наставникът на червените Стойчо Младенов заложи на куп юноши и таланти в стартовата си 11-ка, които не го подведоха. Сред титулярите започнаха младите Григор Долапчиев, Антон Карачанаков, Пол Александров, Петър Витанов и звездата Ивайло Чочев, а след почивката се появиха Юлиян Илиянов и Васил Попов.

От новите попълнения стартираха Здравко Илиев, Тони Силва и Стивън Съндей.

Червените започнаха по-мотивирано мача, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 10-та минута Елтон проби по дясното крило, стигна до малкото наказателно поле и центрира по земя, но негов съотборник не успя да улучи армейската врата от 3-4 метра.

Малко по-късно, в 19-та минута, резултатът бе открит от Ивайло Чочев, който се разписа с глава след центриране от корнер на Антон Карачанаков.

В 25-та минута Карачанаков стреля опасно от фаул, но над вратата.

В 38-та минута ЦСКА като по чудо не вкара ново попадение. Долапчиев направи отлично двойно подаване и излезе сам срещу Галев, но стреля в тялото на локомотивския страж.

На почивката двамата триньори Стойчо Младенов и Стефан Генов извършиха множество промени и в началото на втората част ЦСКА продължи да доминира.

В 49-та минута армейците поведоха с 2:0. Марсиньо проби по дясното крило и подаде отлично към Мартин Петров, който без проблем вкара на празна врата. Минута по-късно Локо върна един гол чрез Милан Йованович, възползвал се от груба грешка на червения вратар Томаш Черни.

Постепенно железничарите не само изравниха играта, но към средата на второто полувреме изцяло взеха инициативата.

В 66-та минута Стоян Колев със сетни сили спаси изстрел от фаул на Йованович. Последва разбъркване, след което Димитър Илиев изпрати топката в мрежата на ЦСКА, но попадението бе отменено поради засада. В ответната атака Мартин Петров бе изведен зад гърба на железничарската отбрана, последва техничен пас с пета, но малко не достигна на Косоко да вкара трети гол за своя отбор.

В 84-та минута Даниел Генов преодоля Васил Попов по лявото крило и центрира към Писаров, който стреля с глава, но Стоян Колев изби топката, която се насочваше точно под напречната греда. Две минути по-късно само късметът лиши Локо от изравнителен гол. Техен играч стреля с глава след центриране от корнер, но Васил Попов изчисти от голлинията.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1

1:0 Ивайло Чочев 19
2:0 Мартин Петров 49
2:1 Милан Йованович 50

ЦСКА: Мболи (31-Черни; 62-Колев), З. Илиев, В. Илиев, Попов, Витанов, Чочев, Съндей, Силва, Александров, Карачанаков, Долапчиев (в 46-та влизат: Илиянов, Янчев, Галчев, Марсиньо, Милисавлевич, Петров, Косоко, Василев, Васил Попов)

ЛОКО СФ: Галев, Елтон, Матютю, Дюлгеров, Хаджиев, Том, Махамат, Маркиньос, Трифонов, Гаел, Димитров (след почивката влизат: Митрев, Гаров, Йованович, Ранджелович, Писаров, Илиев, Бибишков, Генов)